Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zaproszenie na Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach

Nartorolki -> Nartorolki

2019-07-01

Grand Prix Polski zorganizowane na wzór Pucharu Świata FIS w biegach na nartorolkach odbędzie się 27 i 28 lipca w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Start jest otwarty dla wszystkich, zarówno zawodników z licencją związkową, jak też bez - tzw. amatorów. Dla najszybszych przewidziano nagrody finansowe. Klasyfikacja będzie prowadzona open i w kategoriach wiekowych co 10 lat.

 

Grand Prix Polski to trzy nartorolkowe biegi odbywające się w ostatni weekend lipca 2019 roku w Pieszycach i Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku w promieniu 10 kilometrów od siebie. Impreza odbywa się na kształt Pucharu Świata FIS, z podobnymi konkurencjami i trudnością tras jak podczas wielu sesji światowego pucharu na nartorolkach.

 

W skład Grand Prix Polski 2019 wchodzą:

 * Uphill Gór Sowich 9 km techniką klasyczną - 27.07.2019 11:00 w Pieszycach

 * KO Sprinty Dzierżoniów 200 m techniką dowolną - 27.07.2019 18:30 w Dzierżoniowie

 * Pętla Sowiogórska 30 km techniką dowolną - 28.07.2019 10:00 w Bratoszowie k. Pieszyc

 

Dwa z powyższych biegów - Uphill Gór Sowich i Pętla Sowiogórska - to zawody zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour 2019. Trzeci - sprinty - to zawody towarzyszące cyklowi. Organizatorem Grand Prix Polski jest ta sama ekipa, która stworzyła cykl Vexa Skiroll Tour. GP Polski odbywa się przy dużym zaangażowaniu i pomocy, w tym finansowej, gmin na terenie których odbywają się zawody -  Pieszyc i Dzierżoniowa.

 

Kto zdobędzie Grand Prix Polski? Zawodnicy, którzy zgromadzą najwięcej punktów w trzech startach wskazaną techniką. Punkty przyznawane są za zajmowane miejsca. Na zwycięzców i zdobywców do trzeciego miejsca w klasyfikacjach open - kobiet i mężczyzn - czekają nagrody finansowe i rzeczowe. Klasyfikacje odbywają się też w kategoriach wiekowych co 10 lat, a dla młodzieży co kilka lat.

 

W celu wyrównania szans w rywalizacji, zmniejszenia prędkości jazdy zawodników i przybliżenia ich do szybkości jazdy na nartach biegowych, jak też w trosce o bezpieczeństwo uczestników, organizator wprowadził obowiązek używania nartorolek wyposażonych w koła z czarnej gumy o dowolnej prędkości. Rywalizowanie na kołach gumowych stało się już niemal standardem na świecie, powoli staje się też w Polsce.

 

Miejmy nadzieję, że Grand Prix Polski przyczyni się do poprawy jakości współzawodnictwa na nartorolkach w Polsce. Typowo nartorolkowe konkurencje rodem z Pucharu Świata, ambitne trasy, ciekawe nagrody i dobra frekwencja, która w poprzednich latach towarzyszyła biegom z cyklu Vexa Skiroll Tour, powinny przyciągnąć do rywalizacji wszystkich, którzy poważnie podchodzą do ścigania się na asfalcie.

 

Więcej informacji

l  szczegółowe informacje o Grand Prix Polski: http://www.gpp.nartorolki.pl/

l  regulamin Grand Prix Polski 2019: http://tour.vexa.pl/informacje/grand-prix-polski/regulamin.html

l  zapisy na biegi GP Polski: http://tour.vexa.pl/zapisy/

 

źródło: informacja prasowa organizatora

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl