Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

CSZ Ptaszkowa-letni obóz sportowy 2019 GKS Cartusia [RECENZJA]

Nartorolki -> Nartorolki

2019-07-03

Tegoroczny obóz letni zorganizowaliśmy w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.Jest to nowoczesny obiekt hotelowy na ok. 50 miejsc z pokojami dwuosobowymi o wysokim standardzie. Posiłki podawane w stołówce (z pięknym widokiem na okoliczne góry) są smaczne i obfite.

 

W głównym budynku znajduje się ponadto sauna oraz dobrze wyposażona siłownia i salka gimnastyczna z dwoma ercolinami. Znajduje się tam również wypożyczalnia dobrych rowerów górskich.
Na zewnątrz jest do dyspozycji siłownia zewnętrzna i nowoczesne zjeżdżalnie dla dzieci.


Trasy nartorolkowe, które były głównym powodem naszego pobytu w Ptaszkowej są bardzo dobrze wyprofilowane, szerokie i ... trudne na zjazdach. Asfalt jest równy i na bieżąco sprzątany przez pracowników ośrodka. Również ich otoczenie jak i trasy zimowe (które nie są pokryte asfaltem) są na bieżąco wykaszane co umożliwia wykorzystywanie ich do interwałów i ćwiczeń imitacyjnych.


Na co dzień z powodzeniem prowadziliśmy zajęcia na nartorolkach. Młodsi ćwiczyli na dosyć płaskiej pętelce (ok. 300m) bezpośrednio przed wejściem do ośrodka. Pozostali korzystali z dwóch tras 1,2 i 1,5km, każda z trzema trudnymi zakrętami w dół (do 180 stopni) i mocnymi ale niedługimi podbiegami. Na dłuższej jest niezbyt trudny, szybki zjazd (przekraczaliśmy 40km/h) zakończony przeciwstokiem. Używaliśmy tylko wolnych nartorolek na gumowych kółkach. Mimo, że wspominanie trasy pokonaliśmy po kilkadziesiąt razy, to na szczęście nie zanotowaliśmy żadnego upadku. Przy odpowiedniej organizacji zajęć i dyscyplinie zawodników, można w Ptaszkowej zorganizować bardzo wartościowy obóz.

 

cartusia

 


Oprócz powyższych zajęć, mieliśmy także marszobieg na szczyt Jaworze (ok. pięć kilometrów i 380 metrów  przewyższenia), crossy rowerowe po  najbliższej okolicy, wypady na basen do Nowego Sącza i siłownię na miejscu w hotelu.
Hotel jest prowadzony przez kompetentną i sympatyczną „załogę” z panią Marcelą i panem Andrzejem na czele - ekspertami w zakresie narciarstwa i kolarstwa terenowego - którzy chętnie udzielają zainteresowanym rad i wskazówek.


Aby ośrodek na lato był kompletny, brakuje łatwej, ok. trzykilometrowej trasy dla średnio zaawansowanych nartorolkarzy.


Warto tu przyjechać!
Janusz Meissner


Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl