Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzowskie sprinty na rolkach terenowych w Jakuszycach

Nartorolki -> Nartorolki

2013-10-09

W sobotę 5. października w Jakuszycach odbywały się Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Kiedy "ludzie z kijami" powrócili już z tras, na polanie rozpoczęła się inna rywalizacja... PIERWSZE JAKUSZYCKIE SPRINTY NA ROLKACH TERENOWYCH. Tą imprezę zorganizowali instruktorzy z Akademii Narciarstwa Biegowego Start Ski.

Przygotowana trasa zawodów liczyła niecały kilometr. Na starcie stawiło się 16 śmiałków - 5 pań i 11 panów.
Wszyscy startowali indywidualnie, a czasy ich biegów były liczone elektronicznie.
Oj, działo się...działo...! :) Zacięcie i wola walki zawodników robiła wrażenie. Zwłaszcza, że wśród tej 16-tki, byli i tacy, którzy tuż przed startem po raz pierwszy założyli rolki na nogi! Gratulacje!!!

Fantastyczni zawodnicy, cudowni kibice, świetna zabawa i wspaniała atmosfera. W ten sposób zapoczątkowany został nowy coroczny cykl zawodów na rolkach terenowych. Już dziś zapraszamy na kolejne zmagania rolkowe w przyszłym sezonie letnim. Będzie więcej dystansów i więcej atrakcji..., ale o tym poinformujemy bliżej lata :).

Chcieliśmy szczególnie i bardzo serdecznie podziękować Firmie SKIKE i Pani Marioli Wołowczyk za świetne i cenne nagrody. Ogromne podziękowania również dla pani Pauliny Ruty za propozycję zorganizowania tych zawodów i za pomoc.
Również nie może zabraknąć podziękowań dla Stowarzyszenia Bieg Piastów i Dariusza Serafina. Dziękujemy!

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy!
Wyniki zawodów TUTAJ

Kilka słów od naszej zwyciężczyni Karoliny:
Biegówki ubrałam po raz pierwszy w marcu 2011 i od tamtej pory najchętniej bym ich nie zdejmowała. Na szczęście wymyślono zamienniki nart na okres bez śniegu w postaci nartorolek. Nie jest łatwą sprawą ani jazda na nartach biegowych, ani na tych z kółkami, ale pod fachowym okiem instruktorów ze szkoły Start Ski z Jakuszyc można świetnie opanować technikę jazdy i śmiało startować w zawodach! Potrzeba jedynie dobrego instruktażu, dużo chęci i wytrwałości, dobrego humoru i sprzętu. Do tego wszystkiego jeszcze wspaniali ludzie i cudowne okoliczności przyrody sprawiają, że moje biegówkowe "uzależnienie" jest nie do wyleczenia W ubiegłą sobotę 5 października 2013 wzięłam udział w imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Świata w Nordic Walking - I Jakuszyckich Sprintach na Rolkach Terenowych Skike. Profesjonalna organizacja, gorąca atmosfera, piękna pogoda i świetnie dopingujący kibice - wszystko dopisało! Zawodnicy z zapałem startowali i walczyli o dobre pozycje, puchary i nagrody. Żałowałam jedynie, że tak szybko się skończyło Wyczekuję kolejnej edycji tego typu zawodów (sprinty), jak również długich dystansów, i będę namawiała każdego do udziału! Dziękuję organizatorom za tak dobry czas i za piękną nagrodę, którą wygrałam Pozdrawiam,
Karolina Budzińska

ZOBACZ FILM Z ZAWODÓW (kliknij w obrazek)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl