Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg dla wszystkich w ramach nartorolkowych MŚ

Nartorolki -> Nartorolki

2015-06-19

- To idealna okazja, by sprawdzić się na trasie, po której o medale pobiegną wyczynowcy – reklamuje wydarzenie Martins Niklass, członek subkomisji FIS ds. nartorolek. W trakcie tegorocznych Mistrzostw Świata w Val di Fiemme do głosu będą mogli dojść też amatorzy.

 

W ostatnim dniu tegorocznych Mistrzostw Świata w jeździe na nartorolkach włoski Trydent będzie świadkiem rywalizacji nie tylko zawodowców, ale i amatorów. W niedzielę 27 września na trasę biegu masowego na 25 kilometrów dziesięć minut po wyczynowcach ruszą amatorzy. I tak samo jak walczący o śnieżynki FIS pokonają mordercze wzniesienie. Wystartować może każdy, bieg ma bowiem formułę „open”.

 

- Komitet organizacyjny imprezy ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do Trydentu. Mamy nadzieję, że przy okazji mistrzostw świata frekwencja dopisze – piszą na swojej stronie internetowej Włosi. I wiedzą co robią. Takie wydarzenie wplecione między zawody zawodowców to nie tylko promocja nartorolek, o którą chodzi zapewne najmniej, ale magnes dla dodatkowych kibiców, którzy mimo startu w niedzielę przyjechać mieliby już np. w piątek. Gospodarze zawodów pomysł zaczerpnęli z zimowej wersji wspinaczki w tym regionie – podbiegu pod słynne Alpe Cermis, z którym od lat, w ten sam dzień co Tour de Ski, walczą też amatorzy. Impreza nazywa się Rampa con i Campioni (podbieg z mistrzami). Mimo że w nartorolkach wielkich nazwisk raczej nie będzie, model rywalizacji i tak jest całkiem atrakcyjny.

 

Trasa, po której 27 września pobiegną zawodnicy, do najłatwiejszych należeć nie będzie. Odcinek 25 kilometrów z Moliny do Bellamonte zaczyna się na wysokości 813 metrów, a kończy aż na 1365, co daje aż 552 metry różnicy wzniesień. Zawodnicy już na pierwszych czterech kilometrach wbiegną na kilometr nad poziomem morza, by przez kolejne piętnaście poruszać się prawie po płaskiej drodze. Dopiero za doskonale znanym polskim kibicom Predazzo teren zacznie się podnosić. O ponad trzysta metrów w górę na zaledwie pięciu kilometrach.

 

Formularz zgłoszeniowy do zawodów i regulamin dostępne będą pod tym linkiem.

 

profil

 

Mistrzostwa świata nartorolkarzy – oprócz finałowego niedzielnego podbiegu ze startu masowego – w programie mają jeszcze trzy inne konkurencje. W czwartek (24.09) także odbędzie się uphill, ale interwałowy i na trasie o długości 10,4 km. W piątek zawodnicy zmierzą się w sprintach dowolną techniką na dystansie 200 metrów, a sobota upłynie pod znakiem rywalizacji w sprincie drużynowym (pętla 2,4 km). We wszystkich konkurencjach mistrzostw świata udział biorą seniorzy i juniorzy.

 

Oficjalna strona organizatora: http://www.fiemmeworldcup.com

 

MCh / fot. materiały organizatora

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl