Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Znamy kalendarz PZN Pucharu Polski na nartorolkach 2016

Nartorolki -> Nartorolki

2016-04-30

Komisja biegów narciarskich przy Polskim Związku Narciarskim opublikowała kalendarz nartorolkowego Pucharu Polski 2016. Jest niespodzianka.

 

Niewiele zmian przyszykowała komisja biegów narciarskich w kwestii kalendarza Pucharu Polski na nartorolkach. Co roku biegacze spotykają się w tych samych miejscach: jest podróż na wschód kraju, czempionat u stop Karkonoszy, weekend w Beskidach i Marklowice, w których jednocześnie startują ci z pucharu, i członkowie Uczniowskich Klubów Sportowych. Tam zwykle lato na kolach się kończy. Ale nie tym razem.

 

Sezon na asfalcie już tradycyjnie zaczną – dwudniowe tym razem – zawody w Tomaszowie Lubelskim (3-4 września), po których od razu zawodnicy przejada przez cały kraj, by w dniach 10-11.09 wystartować w mistrzostwach Polski w okolicach Jeleniej Góry. W kolejny weekend czekają nas starty w Istebnej (17 września) i dzień później w Bystrej Śląskiej. Marklowicki Puchar Ślaska i mistrzostwa UKS to odpowiednio 25 i 24 września. Całość – i tu niespodzianka – zamknie w pierwszy dzień października wielki (oby) finał w Zakopanem. Tak prezentuje się to w tabeli:

 

03-04.09.2016 – Tomaszów Lubelski

10-11.09.2016 – Jelenia Góra, Mistrzostwa Polski

17.09.2016 – Istebna

18.09.2016 – Bystra Śląska

24.09.2016 – Marklowice, Mistrzostwa UKS

25.09.2016 – Marklowice, Puchar Śląska

01.10.2016 – Zakopane, Finał Pucharu Polski

 

Do wyboru mamy wiec aż 8 biegów sygnowanych logo PZN. Komisja zdecydowała, ze do Pucharu Polski będzie wliczanych sześć najlepszych biegów z ośmiu.

 

Zastanawia jak na kalendarz zareaguje nowy sztab szkoleniowy kadry, który dopiero stanie przed wyzwaniem ułożenia całorocznego programu szkoleniowego. Z pewnością atrakcyjne byłoby zobaczenie na rodzimych asfaltach krajowej czołówki narciarzy z zawodnikami zespołu A włącznie. W poprzednich latach bywało z tym różnie.

 

MCh

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl