Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Polski na nartorolkach w Jeleniej Górze - uphill w Piechowicach [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2019-09-08

Drugi dzień zawodów nartorolkowego Pucharu Polski w Jeleniej Górze to Uphill w Piechowicach. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania trasę 2,5 lub 3,7 km stylem dowolnym, ze startu wspólnego. Dzisiejsze zawody były także Mistrzostwami Dolnego Śląska.

 

 

Zawody, jak wszystkie edycje rozgrywane stylem dowolnym w Pucharze Polski PZN na nartorolkach, rozegrano na identycznych nartorolkach firmy Marwe zakupionych w tym celu w ub. roku przez PZN.

Dzisiaj zawodnicy startowali ze startu wspólnego, ponieważ kategorie od juniora C do seniora i amatora mieli do pokonania identyczny dystans 3,7 kilometra możemy porównać sobie czasy i "ogłosić" zwycięzców w kategorii OPEN.

Najlepszy czas bez podziału na kategorie ma zwycięzca grupy juniorów młodszych Jakub Kowalski (2003) reprezentujący klub MKS Karkonosze Jelenia Góra. Czas zwycięzcy to 15:00,8 minuty.

Drugie miejsce zająl zwycięzca kategorii senior, trener Adrian Cheba (1993) z czasem 15:26,6 minuty, a najniższy stopień podium w OPEN to zwycięzca kategorii młodzików Szymon Bełz (2005) z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, który dystans 3,7 kilometra przebiegł w czasie 15:38,9 minuty.

Kolejne lokaty to Emil Koper (2004) srebrny młodzik z czasem 15:47,4 minuty i o jedną dziesiąta sekundy gorszy od niego, srebrny medalista kategorii juniorów młodszych Jakub Ferenc (2002) z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z czasem 15:47,5 minuty.

Wyniki OPEN mogą dziwić, jednak największa walka toczyła się właśnie w najmłodszych kategoriach, te starsze spokojnie biegły po swoje miejsca.

 

Pod nieobecność startujących wczoraj zawodników z Czech frekwencja nie była zbyt wielka, resztę wyników znajdziecie w pliku.

 

WYNIKI 08092019

 

JURYZ AWODÓW
Kierownik Zawodów - Zbigniew Stępień
Sędzia Główny       - Krystyna Mądry
Delegat Tech. PZN - Dorota Dziadkowiec-Michoń

 

kace

Komentarze - 3

Prezes PZN

Opublikowano: 2019-09-12 00:10:12

Miałem wątpliwości wcześniej, ale teraz jestem pewny, że należy rozwiązać dyscyplinę narciarstwo biegowe. Bardzo mała ilość startujących, bardzo niski poziom sportowy zawodników (wyszkolenie techniczne, wytrenowanie, predyspozycje) i żenująca wiedza młodych trenerów, ale także brak chęci zdobywania wiedzy przez tzw. "leśnych dziadków". I co najważniejsze - nikt w Polsce nie zauważy, że takiej dyscypliny nie ma w mediach. Więc biorę się do konkretnych rozwiązań. Patrz wyżej.

Prawdziwy Prezes

Opublikowano: 2019-09-12 23:08:35

Popieram likwidację biegów narciarskich. Wszystkie środki PZN powinien przeznaczyć na skoki narciarskie.Dyscyplina widowiskowa, bardzo popularna w Polsce i oczywiście ze wspaniałymi sukcesami. A zakompleksieni i nieudacznicy biegacze narciarscy niech zmienią dyscyplinę sportową, najlepiej na szachy lub piłkę wodną.

do prowokatorów

Opublikowano: 2019-09-18 11:26:43

oni na szach mogą ty NIE bo brakuje ci kilku zwojów mózgowych i kilku miliomów szarych komórek - nie myl z telefonem

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl