Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolkowy dzień otwarty na trasach COS Zakopane [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2020-09-11

W ramach imprezy Nartorolkowy Dzień Otwarty na trasie nartorolkowej zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu rozegrano dzisiaj zawody na nartorolkach dla dzieci i młodzieży. Zawody rozgrywano stylem dowolnym, na nartorolkach zawodników.

 

informacja prasowa organizatora:

Zawody w kilku kategoriach przeprowadzone zostały w piątek 11 września na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W ramach Nartorolkowego Dnia Otwartego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow”, każdy chętny mógł spróbować swoich sił poprzez aktywny udział w warsztatach.

 

Rywalizacją młodzików na dystansie 3 kilometrów zainaugurowana została sportowa część wydarzenia pod Tatrami. Po zwycięstwo w tej grupie sięgnął Szymon Bełz (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski). Najlepszą zawodniczką wśród młodziczek okazała się na tej samej trasie Karolina Kuć, także reprezentująca klub z Tomaszowa Lubelskiego. W kategoriach chłopców
i dziewczynek z roczników 2007-2008, zmagających się z 2-kilometrowym odcinkiem, równych sobie nie mieli: Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) oraz Martyna Mańdok
(SP1 Wilkowice/LKS Klimczok Bystra). I wreszcie na zakończenie wśród najmłodszych (dystans
1 km) najwyższy stopień podium „wybiegali”: Hubert Smajdor (KS Jedność Nowy Sącz) i Maja Strokosz (MKS Istebna).

 

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, wręczane m.in. przez wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski Teresę Piwowar, a dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pakiety startowe oraz pamiątkowe medale z okazji Nartorolkowego Dnia Otwartego.

 

Przez cały trwania zawodów odbywały się warsztaty i pokazy nartorolkowe w specjalnie przygotowanym miasteczku. Pod okiem instruktorów osoby zainteresowane aktywnością
na nartorolkach poznawały tajniki owej dyscypliny. W trakcie kilku godzin eventu dopisała pogoda, chętnych więc do takiej formy spędzenia czasu nie zabrakło.

 

Organizatorem Nartorolkowego Dnia Otwartego w Zakopanem było Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow”. Wydarzenie dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu. Wsparcia udzielili partnerzy: COS-OPO w Zakopanem, Tatrzański Związek Narciarski, SMS Zakopane, Miasto Zakopane i Bistro Wielka Krokiew, zaś medialnie imprezie towarzyszyły serwisy skipol.pl oraz skionline.pl.

 

 

 -/-

 

W poszczególnych kategoriach wiekowych tryumfowali:

kategoria młodzik/czka 2005-06 dystans 3km F

Karolina Kuć i Szymon Bełz - oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

kategoria dzieci 2007-08 dystans 2km F

Martyna Mańdok SP1 Wilkowice/LKS Klimczok Bystra i Jonasz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka

 

kategoria dzieci 2009 i młodsi dystans 1km F

Maja Strokosz z MKS Istebna i Hubert Smajdor z KS Jedność Nowy Sącz

 

>>WYNIKI ZAWODÓW<<  dzięki firmie pifsport.pl

 

W zawodach wystartowało prawie 80 najmłodszych uczestników.

 

Jutro i pojutrze na trasach COS Zakopane zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski na nartorolkach w kategoriach:

 - senior/ka

 - junior/ka

 - junior/ka młodsi

W zawodach wystartują nasze kadry!

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl