Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwszy dzień Ogólnopolskich Mistrzostw UKS-ów na nartorolkach to biegi stylem klasycznym [WYNIKI + FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2014-09-20

Ogólnpolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach, czyli w skrócie Mistrzostowa Polski UKS-ów tradycyjnie goszczą w Marklowicach. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy biegają stylem klasycznym, na identycznych nartorolkach firmy Rollspeed.

 

 

Najmłodszą startująca dzisiaj kategorią wiekową są juniorki/rzy E czyli urodzeni w roku 2003 i młodsi, którzy mają do pokonania dystans 2 kilometrów.

 

Wśród dziewczynek zwyciężyła Oliwia Chlebicka z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski w czasie 6:49,9 minuty. 9,3 sekundy straty zanotowała druga na mecie, koleżanka klubowa Oliwii Karina Probola. Trzecie miejsce zajęła Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce. Jedyna zawodniczka gospodarzy klubu UMKS Marklowice Zuzanna Fujak uplasowała się na czwartym miejscu.  Najmłodszą zawodniczką na mecie była 8-letnia ('06) Weronika Juzeluk z Tomaszowa Lubelskiego.

W biegu chłopców tej kategorii , także na dystansie 2 kilometrów zwyciężył Rafał Putkowski z tomaszowskiej Grupy Oscar, czas zwycięzcy to 6:44,9. Druga lokata dla Jana Zawady z MKS Istebna. Dwa kolejne miejsca dla zawodników UKS Hubal Białystok, brąz UKS-ów zdobył Paweł Żynel, tuż za podium sklasyfikowano Jonasza Bakuna. Piata lokata dla "gospodarza" Artura Baczyńskiego (rocznik 2005), "dyplomową" szóstkę zamyka zawodnik UKS Rawa Siedlce Kacper Pietrak. Wśród sklasyfikowanych także mamy 8-latka Macieja Kiełczykowskiego z UKS Rawa Siedlce.

WYNIKI JUNIOR/KA E

 

 

W kategorii juniorek D ('01'02) całe podium zgarnęły zawodniczki Grupy Oscar z Tomaszowa Lubelskiego.

Zwyciężyła Monika Skinder, przed Magdaleną Kuśnierz i Anną Berezecką.

Czwarta lokata dla zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka Ewy Gazur, piata dla kolejnej tomaszowianki Natalii Pliżgi, a szósta dla zawodniczki MKS Karkonosze Weroniki Soprych. Tomaszów Lubelski w tej kategorii zdominował konkurencję.

WYNIKI JUNIORKA D

 

Juniorzy D to kolejne zwycięstwo biegaczy narciarskich z Tomaszowa Lubelskiego. Najwyższy stopień podium zajął Dawid Ciećko. 17,6 sekindy straty zanotował do zwycięzcy Grzegorz Zawada z MKS Istebna, medal brązowy dla Emila Pleskacza z Grupy Oscar. Kolejne lokaty dla Bartosza Cielniaka (Grupa Oscar), Mateusza Ruckiego z MKS Istebna i Jakuba Kiełczykowskiego z UKS Rawa Siedlce.

Na razie na cztery rozegrane kategorie cztery zwycięstwa zawodników z Tomaszowa Lubelskiego, czy sytuacja powtórzy się w kategorii C dowiemy się niebawem.

WYNIKI JUNIOR D

 

Wreszcie najstarsza kategoria wiekowa dzisiajszych zawodów czyli junior C ('00'99).

W biegu na dystansie 4 kilometrów wygrała Magdalena Kobielusz z MKS Istebna. Czas zwyciężczyni to 11:31,1 minuty. Dziewięć sekund straty do zwyciężczyni zanotowała druga na mecie Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze , trzecie kolejna zawodniczka Istebniańskiego MKS-u Natalia Sewastynowicz. Kolejne lokaty to Kamila Gruszka z NKS Trójwieś Beskidzka, Kamila Borkowska z UKS Rawa Siedlce i Kamila Adamczyk z LKS Klimczok Bystra.

Czyżby imię Kamila było jakieś nartorolkowo - narciarskie, w pierwszej szóstce mamy aż 4 zawodniczki o tym imieniu. Muszę także zauważyć, że w tej kategorii Tomaszów Lubelski nie dość, że bez medalu, to żadna z zawodniczek nie zmieściła się w pierwszej szóstce. Jednak styl klasyczny nie jest domeną tomaszowian, zapowiada się na rewanż w stylu dowolnym jutro.

WYNIKI JUNIORKA C

 

Juniorzy C startujący dzisiaj na dystansie 4 km, biegli w dwóch grupach, stąd na wyniki przyszło nam trochę poczekać. Podział na dwie grupy był spowodowany ilością nartorolek wypożyczonych od organizatora zawodów.

Dystans 4 kilometrów najszybciej pokonał zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Dragon. Czas zwycięzcy to 10:22,8 minuty. Srebrny medal w tej kategorii zdobył Marek Welusz z SSR Sokół Szczyrk, a brąz dla Michała Boreczka z MKS Karkonosze. Kolejne lokaty dla Jakuba Plinty z LKS Klimczok Bystra, Mateusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce i Dominika Juroszka z NKS Trójwieś Beskidzka. Jutro zawody stylem dowolnym, czy zajdą zmiany w czołówce, czy dominator młodszych kategorii czyli Grupa Oscar z Tomaszowa wygra wszystkie kategorie. Przekonamy się jutro.

WYNIKI JUNIOR C

 

Jutro w Marklowicach drugi dzień Mistrzostw UKS-ów na nartorolkach, oraz finał Pucharu Polski i Silesia Rollski Touru, na starcie zobaczymy także kategorie B, A oraz seniorki i seniorów. Zapowiada sie wiele emocji, zapraszamy do Marklowic.

 

Za wyniki dziękujemy firmie time4sport.pl, czas i dokładność - pełny profesjonalizm.

 

GALERIA FOTO z dzisiejszych zawodów.

 

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl