Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dominik Bury i Urszula Łętocha wygrywają Beskidy Bez Granic w Istebnej [WYNIKI+FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2015-09-12

Czwartą edycję Pucharu Polski na nartorolkach 2015 zawody Beskidy Bez Granic w Istebnej wygrali Urszula Łetocha z LKS Wiśniowa Osieczany i Dominik Bury z MKS Istebna.

 

W pierwszym rozegranym biegu zawodów na starcie staneły seniorki, juniorki A i B. Zwyciężyła Urszula Łetocha, przed Dominiką Bielecką z MKS Wodzisław Śląski i Agatą Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Dodajmy, że obie panie dośc szybko oderwały sie od rywalek i większą część dystansu biegły w dwójkę zmieniając się na prowadzeniu. Końcówka należała jednak do Uli Łetochy, której przewaga nad koleżanką z kadry wyniosła na mecie ponad 20 sekund.

Warło wygrała jednoczesnie bieg w kategorii juniorek A. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii to Katarzyna Stokfisz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Justyna Pradziad z UKS Regle Kościelisko.

W kategorii juniorek B zwyciężyła Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Jelenia Góra, która w biegu ze starszymi koleżankami zajęła piąte miejsce. Druga lokata dla Jany Kawulokowej z Czech trzecia dla Natalii Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

WYNIKI SENIORKA JUNIORKA A i B

 

GALERIA FOTO cz.I

 

Wydarzeniem dnia miał być pojedynek w biegu seniorów i juniorów A pomiędzy naszymi kadrowiczami Kamilem i Dominikiem Burymi, Bartłomiejem Ruckim i Mateuszem Chowaniakiem, a trenującymi poza kadrą Danielem Iwanowskim i Andrzejem Pradziadem. Cichym faworytem do podium był także Wojciech Fojcik. Zawodnicy czekali na start prawie 15 minut, wszystko niestety za sprawą kilku naszych niefrasobliwych trenerów, którzy albo nie czytają komunikatów zawodów, albo czytają i nie rozumieją. Co gorsze nie wiem, oczywiście za niekompetencję płaca zawodnicy. Jak wiemy przy zgłoszeniach na zawody podaje się system wiązania.  Ponieważ nartorolki losuje się wg kolejności w Rankingu jednym z ostatnich które miał je odebrać był zawodnik z Czech. Okazało się, że nartorolek dla niego nie ma, dostali je nasi zawodnicy, którzy niestety systemu wiązań nie podali (ich trenerzy). Sytuacja praktycznie bez wyjścia, jednak sędzia główny zawodów Adam Cieślar i DT Jacek Suszka poradzili sobie, zawodnik czeski wystartował na pożyczonych butach innego systemu , jednak niesmak pozostał. Wróćmy jednak do rywalizacji. Pierwsza część dystansu, ok. 3 kilometrów  bieg prowadził Daniel Iwanowski. Jeżdżąc samochodem pilotem (razem z DT zawodów) mogliśmy z bagażnika na bieżąco oglądać rywalizację. Zgodnie stwierdziliśmy, że popularny Iwan niepotrzebnie pcha się na prowadzenie, pozwalając rywalom odpoczywać za nim. Niestety nie dowiedzieliśmy się czy ta taktyka się sprawdzi na jednym z podbiegów pierwszej części trasy Iwan złamał kija i było nomen omen po zawodach. Do miejsca, gdzie stali ludzie z zapasowymi kijami było prawie dwa kilometry co skrzętnie wykorzystali rywale. Nasi kadrowicze oraz Fojcik i Pradziad odskoczyli rywalom i zaczęli z metra na metr powiększać przewagę. Przez pewien czas biegł z nimi Czech Kuba Sikora, jednak także nie wytrzymał tempa. Atak nastąpił około 3 kilometra przed metą,  Dominik Bury po prostu pożegnał rywali, łatwość i styl w jaki to zrobił był porażający. Sorry, ale to była różnica co najmniej klasy. Zresztą komentarz delegata technicznego zawodów był krótki – mamy zawodnika…

Drugie miejsce po walce na ostatnim kilometrze wywalczył Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka, zawodnik nie trenujący ani w kadrze ani w szkole sportowej. Trzecie miejsce obronił słabnący w końcówce Kamil Bury z MKS Istebna. Czwarta lokata to także nie kadrowicz Andrzej Pradziad reprezentujący od tego sezonu UKS Regle Kościelisko. To oczywiście wyniki OPEN w kategoriach wyglądało to trochę inaczej. Kamil Bury wygrał kategorię seniorów, przed Pradziadem i Mateuszem Chowaniakiem (także Kościelisko). W biegu juniorów A po pierwszej dwójce Dominik Bury i Fojcki trzeci stopień podium wywalczył Przemysław Zawada z MKS Istebna.

Bieg ukończyło po 12 juniorów A i seniorów, wyniki poniżej

WYNIKI SENIOR JUNIOR A

 

GALERIA FOTO cz.II

 

W kategorii juniorów B, wygrał Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, przed Mikołajem Michałkiem z MKS Istebna i Szymonem Sikorą z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Pierwszy z rocznika 1999 to Marek Welusz z SSR Sokół Szczyrk sklasyfikowany na szóstej pozycji.

WYNIKI JUNIOR B

 

Trzeci czas dnia na dystansie 5 kilometrów wśród pań należy do zwyciężczyni kategorii juniorek C Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Również druga zawodniczka z tej kategorii mieści się w pierwszej szóstce klasyfikacji OPEN. Magdalena Kobielusz z MKS Istebna pokonałą wiele swoich starszych koleżanek. Trzecie miejsce w tym biegu dla kolejnej tomaszowianki Natalii Plizgi.

WYNIKI JUNIORKA C

 

Zwycięzca kategorii juniorów C to mistrz biegu bez kijków. Dlaczego? Już tłumaczymy, otóż Jan Żółkiewski z Tomaszowa Lubelskiego źle dobrał groty do kijów i sporą część dystansu poświęcił na ich poprawianie.  Widać to zresztą doskonale na zdjęciach, które można zobaczyć w naszych galeriach (po południu). Drugie miejsce zajął Grzegorz Zawada z MKS Istebna. Grzegorz próbował nawet na ostatnim kilometrze przejść i oderwać się od rywala, jednak to był dzień Żółkiewskiego. Trzecie miejsce zajął Karol Filipek z UKS Rawa Siedlce.

WYNIKI JUNIOR C

 

GALERIA FOTO cz.III

-

/KaCe/

 

 

Komentarze - 2

Alladyn

Opublikowano: 2015-09-12 18:25:35

Kiedy będą jakieś listy startowe na jutro?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-09-12 19:22:59

Tutaj niestety musimy polegać na organizatorach, jak prześlą to opublikujemy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl