Martyna Galewicz wygrywa Beskidy Bez Granic 2016 w Istebnej [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2016-09-17

Bieg  Beskidy Bez Granic w Istebnej to czwarta eliminacja Pucharu Polski PZN na nartorolkach. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy biegają pod górę (uphill) stylem dowolnym. Pierwszy bieg zawodów wygrała Martyna Galewicz z AZS AWF Katowice (foto).

O godzinie 9:30 na trasę wyruszyła połączona grupa seniorek (+'96) juniorek A ('97'98) i juniorek B ('99'00), które miały do pokonania 5 kilometrowy podbieg na Stecówkę.

Jako pierwsza linię mety minęła Galewicz z czasem 19:54,58 min i był to jedyny wynik poniżej 20 minut. Drugi czas dnia 20:49,27 min to Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, która jednocześnie wygrała kategorię juniorek A. Niepodzianką, jeżeli nie sensacją jest trzeci czas biegu Moniki Skinder z Tomaszowa Lubelskiego. Monika przybiegając jako trzecia na metę z czasem 21:27,80min wygrała swoją kategorię juniorek B, pamiętajmy jednak, że Monika urodzona w roku 2001 jest nominalną juniorką C ('01'02), która decyzją klubu została przeniesiona kategorię wyżej.

Jak wyglądają pozostałe lokaty w poszczególnych kategoriach?

W biegu seniorek podium uzupełniają Urszula Łętocha z LKS WiśniOWa Osieczany ( 4 czas dnia) i Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce(6 czas).

Druga i trzecia lokata w biegu juniorek A to Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna (5 czas) i Jana Kavulokova Czeszka biegająca w barwach NKS Trójwieś Beskidzka.

W najmłodszej kategorii biegu czyli juniorek B za Moniką Skinder uplasowała się Marcelina Wojtyła z MKS Istebna do której należy szósty czas w kategorii OPEN. Trzecie miejsce w tej kategorii to Weronika Kaleta z LKS Wiśniowa Osieczany.

WYNIKI BIEGU nr1, seniorki, juniorki A i B

Na dystansie 5 kilometrów rywalizowały także kategorie juniorów i juniorek C ('01'02).

Bieg juniorów C to podwójne zwycięstwo zawodników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Zwyciężył Bartosz Cielniak, przed Dawidem Ciećko. Trzecie miejsce zajął Antoni Juroszek z MKS Istebna.

W biegu juniorek wygrała Karolina Kohut z NKS Trójwieś Beskidzka, przed dwójką zawodników z Tomaszowa Anną Berezecką i Weroniką Nieścior. Dodajmy, że czas Karoliny Kohut jest ósmym czasem dnia w kategorii OPEN (wszystkie kategorie).