Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dominik Bury wygrywa po raz drugi z rzędu Uphill Beskidy Bez Granic 2016 w Istebnej [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2016-09-17

Zawodnik MKS Istebna Dominik Bury ('96) wygrywa czwartą elimiancję Pucharu Polski PZN na nartorolkach Beskidy Bez Granic w Istebnej. Bieg juniorów A dla Mateusza Haratyka z Istebniańskiej Trójwsi, bieg juniorów B wygrał Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz.

 

Czas zwycięzcy dzisiejszego biegu to 33:22,05 minuty, tylko 25 setnych sekundy stracił do Burego (foto) drugi na mecie Jan Antolec z AZS AWF Katowice. Panowie walczyli o zwycięstwo na ostatnich metrach trasy, Antolec 300 metrów przed metą prowadził około 20 metrów nad Burym, jednak ostatnie metry biegu Burego okazały się piorunujące, co widać po różnicy czasów na mecie. Trzeci w tym biegu aspirujący do kadry A Andrzej Pradziad z UKS regle Kościelisko stracił już minute i 48 sekund. Niespodzianką jest z pewnością dopiero czwarta lokata Macieja Staręgi ze stratą prawie dwóch minut do Burego. Miejsce za Staręgą to kolejny zawodnik kadry A Paweł Klisz. Pierwszą szóstkę zamyka zawodnik młodzieżówki (kadry) Bartłomiej Rucki. Czołówka biegu jednak bez większych niespodzianek, Pradziad po raz kolejny potwierdza, że miejsce w kadrze należy mu się jak najbardziej.

 

Bieg juniorów A ('97'98) to zwycięstwo wspomnianego wyżej Mateusza Haratyka z klubu organizatora zawodów czyli NKS Trójwieś Beskidzka. Mateusz z czasem 35:30,78 minuty osiągnął piąty czas dnia zawodów. Drugie miejsce dla Macieja Popielucha z KS jedność Nowy Sącz, trzecia dla Mikołaja Michałka z MKS Istebna.

 

Kategoria junior B ('99'00) to wygrana Dawida Damiana z KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane. Czas Dawida daje mu zresztą trzecią lokatę w starszej kategorii juniorów A. Podium w tej kategorii uzupełniają Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk i Wiktor Czaja z KS Jedność Nowy Sącz/ SMS Zakopane.

 

WYNIKI BIEGU SENIOR, JUNIOR A i B

 

beskidy bez granic

Jak widać na zdjęciu uczestnicy ostatniego biegu łatwo nie mieli

 

Delegat techniczny zawodów Jacek Suszka najbardziej zadowolony był z tego, że na zawodach nie doszło do żadnej kraksy i obeszło się bez żadnych wypadków. Z pogodą też wygraliśmy - wiedzieliśmy, że będzie padać mniej więcej od 11.30, stąd wczorajsza decyzja o przyśpieszeniu startów. Liczyliśmy, że ostatni bieg też zdoła uciec przed deszczem, niestety prognoza pogody okazała się nazbyt dokładna i panowie ścigali się w deszczu - powiedział Suszka.

 

Jutro kolejna eliminacja Pucharu Polski PZN na nartorolkach Rollski Sprint w Bystrej Śląskiej.

Za "szybkie" wyniki dziękujemy zespołowi Time4sport.pl

 

kace

w artykule powiązanym poniżej wyniki zawodów z poprzedniego roku, oraz wyniki kobiet z dzisiejszego dnia.

 

Komentarze - 6

Mama

Opublikowano: 2016-09-17 14:48:40

O zdjęcia proszę

redakcja

Opublikowano: 2016-09-17 15:33:28

Czekamy na fotorelację...

AmToe

Opublikowano: 2016-09-17 21:10:04

Nie doczekam się zdjęć

ada

Opublikowano: 2016-09-18 10:00:50

czemu nie ma list startowych

Amtfds

Opublikowano: 2016-09-18 11:04:20

Brak Zdjęć z dnia wczorajszego, brak list startowych,brak dzisiejszym wyników

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-09-18 12:10:00

Bardzo nam przykro, ale o komunikat zawodów prosiliśmy tydzień. Niestety Bystra nie działa tak jak pozostałe edycję Puchar Polski. Pozostaje mieć nadzieję, że dostaniemy wyniki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl