Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polacy zdominowali pierwszy dzień nartorolkowych zawodów na Ukrainie [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-27

W ukraińskim Tusovets rozegrano dzisiaj pierwszy dzień zmagań na nartorolkach, w trakcie którego zawodnicy zawodniczki rywalizowali na dystansie 5 (kobiety) i 10 (mężczyźni) kilometrów stylem dowolnym. Świetne wyniki u naszych wschodnich sąsiadów wywalczyli Polacy, bowiem udało im się zająć wszystkie miejsca na podium! Najlepszy okazał się Dominik Bury.

 

Zarówno na pierwszym jak i drugim miejscu znaleźli się bracia Bury, ale to właśnie młodszy Dominik pokazał rywalom i sobie, na co go stać. Na dystansie 10 kilometrów łyżwą osiągnął czas 22:49,3 sekundy i o 13,sekundy pokonał swojego starszego brata Kamila. Najniższy stopień podium należał do najstarszego i najbardziej doświadczonego w tym gronie Macka Staręgi, któremu do trzeciej lokaty wystarczył czas 23:04,5 sekundy. W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze 7. Mateusz Haratyk z czasem 23:49,1 s. łącznie w zawodach wzięło udział 23 zawodników, wszyscy oprócz biało-czerwonych to Ukraińcy.

 

WYNIKI PANÓW

 

Wśród Pań nie mieliśmy swoich reprezentantek, a na starcie 5 km łyżwą pojawiły się same Ukrainki (w liczbie 8). Pierwsze miejsce zajęła Maryna Antsybor (16:10,2 sekundy), drugie Tetiana Antypenko (16:11,8 sekundy), a trzecie Yullia Krol (16:42,9 sekundy).

 

WYNIKI PAŃ

 

Jutro w Tusovets przewidziano zmagania ze startu wspólnego na dystansie 10 kilometrów dla Pań i 15 dla Panów. Wyniki oczywiście znajdziecie na Skipolu, oby były tak dobre jak dzisiaj.

 

KaEn

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl