Dominik Bury znów najlepszy w nartorokowych zawodach FIS na Ukrainie [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2018-08-28

Drugiego dnia zawodów nartorolkowych pod egidą FIS w ukraińskim Tysovets ponownie na podium znaleźli się Polacy, Drugie zwycięstwo odniósł Dominik Bury, a na najniższym stopniu podium uplasował Maciej Staręga.

Po wczorajszych biegach na 5 i 10 kilometrów łyżwą dziś przyszedł czas na mass starty, także łyżwą,  jednak zmiana konkurencji, a raczej sposobu startu nie wytrąciła z równowagi Polaków, którzy ponownie dzielili i rządzili na Ukrainie. Drugi troimy powędrował do Domonika Burego, który na 15 kilometrach uzyskał czas 36:18, jedynie o 0,1 sekundy lepszy od drugiego na mecie Ukraińca  Rusiana Perekhoda. Trzecie miejsce zajął najbardziej doświadczony z polskich kadrowiczów Maciej Staręga, wyprzedzając Kamila Burego (informacja odo samego Kamila, na stronie FIS jest błąd). Lepiej nż wczoraj spisał się Mateusz Haratyk, zajmując 6. lokatę (czas 36:34,4 sekundy).

U kobiet podobnie jak wczoraj na najwyższym stopniu podium stanęła Tetiana Antypenko, wyprzedzając Marynę Antsybor i Viktoriyę  Olekh.