Dario Cologna i Seraina Boner wygrywają Uphill na nartorolkach w San Bernardino (ITA)

Nartorolki -> Wyniki świat

2014-08-18

W rozegranym wczoraj (17.08.2014) we włoskiej miejscowości San Bernardino biegu pod górę na nartorolkach tryumfowali szwajcarzy Seraina Boner i Dario Cologna. Zawody rozgrywano po raz ósmy.

Dystans zawodów wynosił 6,8 kilometra z przewyższeniem 480 metrów.

W kategorii pań zwyciężyła dziewiąta zawodniczka biegu na 30 kilometrów z Igrzysk Olimpijskich w Soczi Seraina Boner, którą przebiegła dystans w czasie 26:26,02 minuty. Drugie miejsce zajęła Niemka Franziska Muller traca ponad trzy minuty do zwyciężczyzni, a podium uzupełniła kolejna zawodniczka Helwetów Laurien van der Graf.  Seraina Boner jest zwyciężczynią Swix Ski Classics (cykl biegów długich na nartach)  w sezonie 2012/2013.

Dario Cologna wygrał bieg mężczyzn z czasem 21:35,08 bijąc przy okazji rekord trasy należący do włocha Sergio Bonaldi.

Druga lokata w tym biegu dla wspomnianego wyżej włocha,trzecia dla Jonasa Baumana.

Kolejne lokaty zajęli szwajcarzy Toni Livers, Gian-Luca Cologna i Jori Kondschi.