Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Czech: 4. Staręga, świetny Bury. Tytuły dla Jaksa i Vrabcovej [RELACJA+WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki świat

2015-09-26

Trenujący z polską kadrą Martin Jaks i Eva Vrabcová-Nývltová zostali w Libercu mistrzami Czech w biegu dystansowym techniką łyżwową. Bardzo dobrze w rywalizacji na 15 kilometrów poradzili sobie Maciej Staręga i Dominik Bury.

 

Nie Maciej Staręga, a czternasty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata Juniorów w biegu łączonym zasługuje na szczególną pochwałę po pierwszym dniu rywalizacji w Libercu. Dominik Bury w biegu na 15 kilometrów nie tylko wygrał ze wszystkimi startującymi juniorami (było ich łącznie osiemnastu), ale też całkiem nieźle wypadł na tle seniorów. Do Jaksa stracił co prawda nieco ponad dwie minuty, ale w gronie 43 rolkarzy uplasował się na świetnej 9. pozycji. Polak o 0,3 s wyprzedził Michala Novaka, jednak wg regulaminów to reprezentujący klub LK Slovan Karlovy Vary otrzymał tytuł mistrzowski.

 

Wychowany w Siedlcach sprinter bieg ukończył na 4. miejscu. Staręga na pamiętającej czempionat globu z 2009 roku Arenie Vesec całkiem nieźle rozpoczął (na pierwszym pomiarze legitymował się drugim wynikiem), jednak na kolejnych kilometrach dał się wyprzedzić dwóm rywalom wypadając poza podium. Do nowego kolegi z zespołu stracił sześćdziesiąt sześć sekund, a do trzeciego Lukasa Bauera o szesnaście mniej. Warto zauważyć, że Martin Jaks był tego dnia w znakomitej dyspozycji. Nad drugim Adamem Fellnerem uzyskał przewagę prawie 50 sekund.

 

Staręga: - Bieg wyszedł mi bardzo dobrze, mimo że po powrocie z lodowca dzień przed zawodami czułem się dość ociężale. Dzisiaj dyspozycja była dużo lepsza i starałem się to pokazać na trasie. Widać, że wykonana praca w sezonie przygotowawczym idzie w dobrą stronę i daje efekty. Z tego właśnie jestem najbardziej zadowolony. Z resztą widać też to po Martinie Jaksie, który tego dnia był o klasę lepszy od reszty zawodników.

 

W tej samej konkurencji 13. miejsce wywalczył Daniel Iwanowski, 16. był Konrad Motor, 17. Paweł Klisz, a 20. Kamil Bury. Zawodów nie ukończył 16. na pierwszej fotokomórce Jan Antolec, który zaliczył wywrotkę na zjeździe na drugim kole.

 

Wśród pań podobną co Jaks dominację zaprezentowała Eva Vrabcová-Nývltová. Na dystansie 10 kilometrów zawodniczka z Trutnova wypracowała niespełna pół minuty przewagi nad drugą Petrą Novakovą. Trzecie miejsce przypadło Sandrze Schutzovej. W gronie piętnastu rolkarek nie znalazła się żadna Polka. Mieliśmy za to biało-czerwony akcent w biegu dzieci na tym samym dystansie. Mikołaj Michałek do końca walczył o miejsce na podium, jednak ostatecznie uznał wyższość czwórki czeskich kolegów plasując się na 5. pozycji. W tej konkurencji startowało 28 uczestników.

 

Jutro w Libercu dalszy ciąg Mistrzostw Czech, zawodnicy pobiegną w uphillu stylem klasycznym na dystansie 13 kilometrów.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW W LIBERCU

 

MCh

 

Komentarze - 2

nowy

Opublikowano: 2015-09-26 21:29:24

moze wypadaloby cos napisac panie redaktorze o Mikolajowi Michalkowi ktory zajol bardzo dobre 5 miejsce

nowy

Opublikowano: 2015-09-26 21:33:14

sory przeoczylem

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl