RANKING PZN WE WSZYSTKICH DYSCYPLINACH ZA SEZON 2009/10.

Biegi narciarskie Polska -> Ranking

2010-05-29

Przedstawiany klasyfikację indywidualną, klubową i okręgową za sezon 2009/2010 w konkurencjach klasycznych i alpejskich.Najlepszym klubem w klasyfikacji PZN w sezonie 2009/10 okazał się AZS AWF Kraków Zakopane. Reprezentujący go zawodnicy uzyskali łącznie 4589 punktów, zdecydowanie pokonując drugi AZS Katowice (2923 pkt.) i trzecią Wisłę Ustroniankę (2801 pkt.).AZS AWF Kraków Zakopane wygrał klasyfikacje dotyczące skoków narciarskich i narciarstwa alpejskiego, zajął 3. miejsce w kombinacji norweskiej i 7. w biegach narciarskich. Skoki narciarskie Klasyfikacja indywidualna seniorów nie przyniosła większych niespodzianek: wygrał oczywiście Adam Małysz. Reprezentant Wisły Ustronianki zdobył ponad 8 tysięcy punktów więcej niż drugi Kamil Stoch. Na dalszych miejscach znaleźli się Rafał Śliż i Grzegorz Miętus, którzy bardzo dobrze wypadli w Pucharze Kontynentalnym. Wśród Juniorów A najlepsi okazali się bracia Kot – Jakub wygrał, a Maciej był drugi. Za nimi uplasował się Dawid Kubacki.Ranking Juniorów B rozstrzygnął na swoją korzyść Aleksander Zniszczoł, a drugi był Tomasz Byrt (czyli odwrotnie niż w klasyfikacji LOTOS Cup). Za nimi znalazł się Bartłomiej Kłusek. Cała trójka znalazła się od nowego sezonu w kadrze młodzieżowej.W kategorii Junior C wygrał Krzysztof Biegun przed Bartoszem Gąsienicą-Laskowym i Kamilem Byrtem.Najlepszymi Juniorami D okazali się: Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja i Michał Milczanowski. Najlepszych skoczków posiada klub AZS AWF Kraków Zakopane, który zdobył 300 punktów więcej niż Wisła Ustronianka i prawie dwa razy więcej od Wisły Zakopane. Wśród okręgów triumfował Tatrzański Związek Narciarski, wyprzedzając o ponad 600 punktów Śląsko-Beskidzki. O ile jednak TZN wygrywa znacząco w kategoriach Seniorzy i Junior A, o tyle w młodszych kategoriach lepszy okazuje się ŚBZN. Kombinacja norweska Klasyfikację indywidualną seniorów wygrał Tomasz Pochwała przed Marcinem Mąką, Adamem Cieślarem, Pawłem Słowiokiem i Mateuszem Wantulokiem. Podium klasyfikacji Junior A zdominowali zawodnicy Wisły Ustronianki: Paweł Słowiok, Adam Cieślar i Mateusz Cieślar.Wśród Juniorów B najlepsi okazali się: Andrzej Gąsienica, Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz.Najlepsi Juniorzy C to Krzysztof Biegun, Marcin Dziadom i Stanisław Biela.Kategorię Junior D wygrali: Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski i Krzysztof Dziadoń. Klasyfikację klubową wygrała Wisła Zakopane, nieznacznie wyprzedzając Wisłę Ustroniankę. Trzecie miejsce zajął AZS AWF Kraków Zakopane. Podobnie jak w skokach, Tatrzański Związek Narciarski wygrywa klasyfikację okręgów w kombinacji norweskiej przed Śląsko-Beskidzkim i Śląskim. Narciarstwo alpejskieRanking indywidualny wygrała oczywiście nasza jedyna reprezentantka na igrzyskach w Vancouver – Agnieszka Gąsienica-Daniel przed Katarzyną Karasińską, Karoliną Chrapek, Aleksandrą Kluś i Dorotą Kaczmarek. Wśród juniorek triumfowała Karolina Chrapek. Druga była Dorota Kaczmarek, a trzecia młodsza z sióstr Gąsienica-Daniel. Najlepszym seniorem został Maciej Bydliński przed Michałem Kłusakiem, Michałem Kalwą, Maciejem Wydrzykiem i Jakubem Ilewiczem.Kategorię juniorów wygrali bracia Kłusak – Michał przed Jakubem. Trzeci był Mateusz Habrat. Wszyscy pochodzą z tego samego klubu – AZS AWF Kraków Zakopane, który wygrał w klubowej klasyfikacji narciarstwa alpejskiego, pokonując AZS AWF Katowice i Wisłę Ustroniankę.Wśród okręgów z miażdżącą przewagą wygrał Tatrzański przed Śląsko-Beskidzkim i Śląskim. Biegi narciarskie Najlepszą biegaczką jest oczywiście Justyna Kowalczyk, której przewaga w rankingu jest miażdżąca. Za nią znalazły się: Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec, Agnieszka Szymańczak i Magdalena Kozielska. Wśród panów triumfował Mariusz Michałek przed Maciejem Kreczmarem, Januszem Krężelokiem, Sebastianem Gazurkiem i Krzysztofem Stecem. Wśród młodzieżowców wygrali: Anna Starga, Marcela Marcisz i Natalia Grzebisz oraz Mariusz Michałek, Krzysztof Stec i Andrzej Leśnik. W kategorii Junior A najlepsi byli: Justyna Mordarska, Ewelina Marcisz i Magdalena Kozielska oraz Sebastian Gazurek, Andrzej Nędza-Kubiniec i Jan Antolec. Wśród Juniorów i Juniorek B triumfowali Patrycja Wąchała, Karolina Gazurek i Marzena Maculewicz oraz Tomasz Kaczmarczyk, Paweł Klisz i Rafał Matuszny. Najlepiej w tym sezonie wśród Juniorów i Juniorek C biegali: Urszula Łętocha, Sylwia Monitor i Małgorzata Żółkiewska oraz Patryk Sitek, Marek Skatuła i Dawid Bril.Najwięcej najlepszych biegaczy i biegaczek ( w tym także Justyna Kowalczyk) jest w klubie AZS AWF Katowice, który pokonał LKS Poroniec Poronin i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.Najlepszym okręgiem okazał się Tatrzański, tym razem przed Śląskim i Śląsko-Beskidzkim.Pełna klasyfikacja w załączniku