Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ranking PZN nr 1 w sezonie 2013/2014 w biegach narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Ranking

2014-01-23

Publikujemy pierwszy w tym sezonie Ranking PZN w biegach narciarskich. Zgodnie z umową zawartą z Polskim Związkiem Narciarskim w sezonie 2013/2014 nasz portal jest odpowiedzialny za rankingi PZN w grupach wiekowych junior/ka C, B i A. Wszystkie udostępnianie publiczne rankingu musi być opatrzone tekstem - ranking przygotował skipol.pl.

 

Jedynymi jak dotychczas rozegranymi zawodami rankingowymi w Polsce były zawody rozegrane 4 i 5 stycznia w ramach Biegu na Igrzyska w Jakuszycach. Dodatkowo w kategoriach junior B i A doliczamy do rankingu punkty zdobyte w zawodach FIS za granicą, ale UWAGA tylko z tych zawodów w których były odrębne kategorię juniorskie. Wg. wytycznych PZN muszą być odrębne wyniki juniorskie, czyli ustalanie miejsca wg. roczników na liście wyników seniorów nie jest ważne.

 

W kategorii juniorek C (ur. '98'99) prowadzą w Rankingu PZN prowadzą ex equo Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko i Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Obie zdobyły po 110 punktów. Trzecie miejsce, również z identyczną ilością punktów (75) zajmują Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna i Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Wśród panów w tej kategorii na prowadzeniu także dwójka zawodników Mikołaj Michałek z MKS Istebna i Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe - ich zdobycz to 110 punktów. Trzecia lokata to Szymon Sikora z MULKS Tomaszów Lubelski. Szymon zdobył w dwóch startach 80 punktów.

RANKING JUNIORKA C                                     RANKING JUNIOR C

 

W kategorii juniorek B (rocznik '96'97) prowadzi zawodniczka UMKS Marklowice Agata Warło (2 zwycięstwa = 240 punktów).Druga w Rankingu jest Weronika Legierska z MKS Istebna, trzecia lokata dla Katarzyny Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski.

Najlepsi  juniorzy B to Wojciech Fojcik z UMKS Marklowice i Przemysław Zawada z MKS Istebna, którzy zdobyli po 200 punktów. Trzeci w tej kategorii to Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin (176 pkt).

RANKING JUNIORKA B                                     RANKING JUNIOR B

 

Ostatnia kategoria to juniorki i juniorzy A (ur'95'94). W tej kategorii wliczamy punkty z zawodów krajowych oraz z zawodów FIS. Ponieważ arkusze mają swoje ograniczenia załączamy po dwa dokumenty, jeden główny tzn. zawody krajowe + zawody FIS (łączna ilość punktów), a drugi to punkty zdobyte tylko w zawodach  FIS.

 

Juniorką A z największą ilością zdobytych punktów jest Urszula Łętocha z KS Śnieżka Karpacz, która zdobyła 756 punktów.Druga Dominka Bielecka z MKS Wodzisław ma na koncie 744 punkty. Obie zawodniczki punktowały tylko na zawodach zagranicznych. Trzecia lokata dla Joanny Rysuli reprezentującej UKS Regle Kościelisko. Asia wygrała dwukrotnie zawody w Polsce co dało jej 240 punktów rankingowych.

W kategorii juniorów A prowadzą panowie Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok i Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice którzy zdobyli po 400 punktów.Tylko 4 punkty traci do prowadzącej dwójki Wojciech Suchwałko z KS Obidowiec Obidowa (396pkt), startujący na razie tylko za granicą.

RANKING JUNIORKA A                                      RANKING JUNIORKA A FIS

RANKING JUNIOR A                                           RANKING JUNIOR A FIS

 

Rankingi przygotowują Rafał Snoch & Konrad Rakowski / skipol.pl

Kontakt: rafal@snoch.pl lub konradrakowski@skipol.pl

 

/KaCe/

Komentarze - 4

wytyczne

Opublikowano: 2014-01-23 14:13:49

według wytycznych PZN impreza Pucharu Polski w Supraślu jest punktowana tylko w kategorii Juniora C, a jest umieszczona również w rankingach innych kategorii :)

Raku

Opublikowano: 2014-01-23 15:03:24

Dzięki. Przy kolejnych rankingach będzie korekta, bo termin Ustrzyk też został jeszcze "archiwalny".

guniar

Opublikowano: 2014-01-25 18:09:46

Wreszcie ktoś to robi profesjonalnie.

kuba

Opublikowano: 2014-01-28 20:42:22

a może by tak podać ranking nr,2 juniorow A B C D w biegach narciarskich////

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl