Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2017 - klasyfikacje generalne, wojewódzka, klubowa i medalowa [TABELE]

->

2017-04-14

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2017 zakończyła się ponad miesiąc temu jednak w ubiegłym tygodniu opublikowano punktacje generalne w klasyfikacjach wojewódzkich, klubowych i medalowych. Przypomnijmy, że w ramach OOM rozegrano konkurencje w następujących dysycplinach: biegi narciarskie, biathlon, skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie, snowboard, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, saneczkarstwo, hokej, short track, curling oraz koszykówka (sic!).

 

Zaczniemy od klasyfikacji wojewódzkiej, tutaj dużą przewagę wywalczyli zawodnicy z województwa małopolskiego, którzy wywalczyli łącznie 2145,58 punkta. Największą zdobycz punktową małopolanom przynieśli snowboardziści, którzy zdobyli ich aż 633.

1588,83 punktu zdobyli reprezentanci województwa śląskiego, tutaj najwięcej punktów zdobyli alpejczycy (270pkt) i skoczkowie (260pkt).

Trzecia miejsce w klasyfikacji województw zajęło województwo dolnośląskie z 912,29 punktami na koncie. Ponad 30% zdobyczy to punkty wywalczone przez biathlonistów.

Łącznie sklasyfikowano 16 województw, jedno z nich świętokrzyskie to zerowy dorobek punktowy.

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZTW z podziałem na dysycpliny

 

Najepszym klubem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży został klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra ze zdobyczą wynoszącą 383,58 punktu. Druga lokata to ŁKS Juvenia Białystok z 346 punktami, wszystkie zawodnicy tego klubu zdobyli w short tracku. 308 punktów to trzeci klub klasyfikacji KS Ski Test Kraków (308pkt).

Skalsyfikowano łącznie 133 kluby z piętnastu województw.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

W klasyfikacji medalowej najwięcej złotych medali zdobyli reprezentanci śląska, aż 39, dokładając do tego 22 srebrne i 21 brązowych. Bilan małopolski wynosi 29-41-35 i jest to nalepszy wynik ilościowy, zawodnicy z tego województwa stawali na podium OOM 2017 105 razy, trzecia lokata to łódzkie z dorobkiem 20-10-13.

KLASYFIKACJA MEDALOWA

 

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl