Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dam pracę, czyli PZN szuka trenera koordynatora biegów narciarskich

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-05-05

Rewolucyjnych zmian w Polskim Związku Narciarskim ciąg dalszy. Zarząd związku narciarskiego ogłosił konkurs na trenera koordynatora w narciarstwie biegowym. Podejrzewamy, że chodzi o koordynatora grup juniorsko-młodzieżowych!

 

Dlaczego podejrzewamy spytacie, ano dlatego, że w ogłoszeniu na oficjalnej stronie pzn.pl, które zacytujemy poniżej takiego juniorsko-młodzieżowego określenie nijak znaleźć nie można:

Polski Związek Narciarski (PZN) ogłasza konkurs na stanowisko: Trenera Koordynatora w Narciarstwie Biegowym. Oferty można składać do dnia 18 maja 2017r. do godziny 16:00. W dniu 22 maja 2017r. wyboru trenerów dokona Komisja Konkursowa. Poniżej przedstawiamy założenia konkursowe.
Założenia konkursowe:
1. Wymagania konieczne:
- uprawnienia do pracy szkoleniowej minimum trener klasy II,
- minimum 2-letni staż pracy w Biegach Narciarskich
- znajomość języka angielskiego,
- prawo jazdy kategorii B.
2. Dokumenty wymagane w ofertach składanych przez kandydatów:
- życiorys zawodowy z przebiegiem pracy zawodowej;
- kopie dokumentów potwierdzających staż pracy, posiadane kwalifikacje.

Tyle na stronie związku.

 

I proszę nie pisać w komentarzach, że się czepiam, po prostu z artykułu o zmianach personalnych w PZN, który możecie zobaczyć w całości TUTAJ wynika, że ma to być właśnie " trener koordynator w biegach narciarskich przy pionie sportowym w PZN, w celu organizacyjnego wsparcia funkcjonowania grup sportowych ". I teraz nasuwają się wątpliwości. Powyższe zdanie jest w akapicie poświęconym reformie w grupach szkoleniowych juniorsko-młodzieżowych. Czyli PZN szuka trenera koordynatora do tychże, czy też osobę koordynującą pracę wszystkich grup (kadr) szkoleniowych PZN. Takiego szefa wszystkich szefów, lub też jak wolicie nadtrenera. Podejrzewam jednak, że chodzi o koordynatora młodzieży.

Same wymagania można powiedzieć niewielkie, nie ma np. wymogu ukończenia studiów wyższych, II klasę trenerską posiada kilkadziesiąt znanych mi osób. Z angielskim u starszego pokolenia oczywiście gorzej, ale jestem tutaj optymistą, dadzą radę. Niepokoi trochę wymóg 2 letniej pracy w biegach narciarskich, co nie wyklucza z konkursu serwismenów i fizjoterapeutów. Przykładem jest zresztą awans step by step byłego serwismena kadry, a obecnie "Trenera Głównego Kadry Narodowej A MIX kobiet w biegach narciarskich" Mariusza Hluchnika.

Warunek 2 letniej pracy trenerskiej brzmiałby lepiej.

 

Wróćmy jednak do konkursu i pospekulujmy. Znając trochę środowisko trenerskie można pokusić się o dwa typy: trenera klubowego braci Burych, Dominika i Kamila z MKS Istebna Tadeusza Krężeloka i trenerkę NKS Trójwieś Beskidzka Aleksandrę Pustołkę. Nie można wykluczyć kogoś z młodego pokolenia, ale o tym na razie cicho sza. Jeżeli drogi czytelniku/czytelniczko masz swoje typy to proponuję (zupełnie na serio) dodawanie kandydatur w komentarzach.

 

I jeszcze jedna sprawa. Zastanawiam się od dłuższego czasu na organizacją biegów narciarskich w PZN i jakoś nie widzę potrzeby takiej funkcji. Widzę za to potrzebę menedżera z prawdziwego zdarzenia, który poukłada to wszystko w jeden przejrzysty, nie zmieniany ad hoc wg potrzeb system. Który ustali zasady powoływania do kadr, wyjazdów na MŚ seniorów i juniorów, EYOWF, Puchary Świata i inne Puchary Kontynentalne. Który ustali przejrzyste zasady eliminacji do w/w imprez, który ustali limity FIS punktów, na zasadzie nie masz nie jedziesz/nie jesteś w kadrze. Ot takie fantasmagorie...

 

Kuba Cieślar

 

p.s Nie zapominam oczywiście o kombinacji norweskiej, sprawa zwolnienia trenera Mateusza Wantuloka nie jest do końca jasna, jednak w ciągu paru dni postaram się uzyskać jednoznaczne powody zwolnienia. Bo to, że zawodnicy Paweł Słowiok i Adam Cieślar zaliczyli najlepszy sezon w swojej karierze powodem chyba nie jest. Zakulisowe informacje mówią o ingerencji w sprawę najnowszego dyrektora w PZN, ale w to wierzyć się wprost nie chce. Wrócimy do tematu.

 

Komentarze - 9

trener z Polski

Opublikowano: 2017-05-05 23:03:53

Podobno nowy koordynator już podpisał umowę, haha

Dbk

Opublikowano: 2017-05-06 05:50:56

...oby stanowisko nie było uszyte pod Tą Panią jeśli reorganizacja ma służyć rzeczywiscie poprawieniu sytuacji w BN.

ada

Opublikowano: 2017-05-06 11:27:57

Miejmy nadzieję że żeczywiście będzie to dobra zmiana.

domo

Opublikowano: 2017-05-07 07:06:29

Zakulisowe informacje mówią o ingerencji w sprawę najnowszego dyrektora w PZN Adama Małysza , ale w to wierzyć się wprost nie chce po prostu Wantulok po odejsciu Sturca nie jest w stanie przygotować sam kadry w kombinacji do sezonu a do tego doszły nieporozumienia na lini trener zawodnicy i dlatego go zwolnili i szukają trenera z zagranicy ale ze wzgledu na małe finannse zakulisowych zaciszach co raz głośniej mówi się o polskim szkoleniowcu Stanisławie Ustupskim przed laty świetnym polskim kombinatorze o którym kiedyś zapomniano a teraz który ma dostać szanse.

redakcja

Opublikowano: 2017-05-07 07:13:58

Nie da się ukryć, że byłoby to dobre rozwiązanie.

Wiechu

Opublikowano: 2017-05-07 07:57:31

Był to bardzo dobrany duet, chyba najlepszy jaki był możliwy na polskie realia(pieniądze). Szkoda że nie przetrwał do Igrzysk:( Raczej wątpię w powstały problem na linii trenerów z zawodnikami?! Gdy psują się relacje w drużynie to nie jest możliwe osiągnięcie najlepszych wyników od lat w polskiej historii!!? Wszystko idzie w drugą stronę!? było tylko 2 a Szczepan gdyby nie miał tylu kontuzji pewnie również przy dobrych skokach dokladalby punkciki do konta. Wydaje mi się że pokazali innym, to iż mamy potencjał i wyprowadzili chłopaków na dobrą drogę. Wyciągnęli ich z kompletnego dołku. Gdyby nie zdecydowali podjąć tej pracy, pewnie kombinacja już byłaby historią a zawodnicy chodzili do pracy lub kończyli studia. Przy takich wynikach napewno łatwiej ściągnąć trenera z zagranicy, niż po sezonie z 1 pkt PŚ. Kolejnym faktem jest to że każdy dobry i szanujący się trener nigdy nie poświęci swojej reputacji dostając 6 miesięcy na przygotowanie do sezonu z główną imprezą. Szkoda tej drużyny, miejmy nadzieję że przyjdzie dobry trener, który natchnienie Polaków. Czy Ustupski będzie dobry, trudno powiedzieć. Raczej postawilbym na dobrego trenera z akcentem na część skokowa, a za asystenta dał Wantuloka, Tajnera? Aby podszkolić naszych. Powiedzmy zastosować system ze skoków, gdzie Kruczek przez wiele lat czerpał wiedzę i doświadczenie od najlepszych, połączył to i aktualnie jest jednym z guru skoków.

Axl

Opublikowano: 2017-05-07 10:18:01

Naprawdę uważacie, że Ustupski byłby dobrym wyborem? Ja rozumiem, że zasługi itd., ale tutaj naprawdę trzeba kogoś znającego się na rzeczy i będącego na "czasie". Dla mnie lepszym wyborem byłby nawet jakiś młody ambitny trener z Austrii, nie bez powodu austriaccy trenerzy zarówno w skokach, jak i kombinacji, są rozchwytywani.

seba

Opublikowano: 2017-05-07 15:38:25

Trenerem głównym w kombinacji norweskiej z jeszcze nie potwierdzonych informacji ma być Tadeusz Bafia były trener reprezentacji Kanady w skokach narciarskich a jego asystentem Stanisław Ustupski czyli najlepsi Polscy zawodnicy lat 80 i 90 przedstawiam ich sylwetki Ustupski nie ma uprawnień na bycie pierwszym trenerem dlatego bedzie jego asystentem. Tadeusz Bafia jest dwukrotnym mistrzem Polski w kombinacji norweskiej (z 1985 oraz 1987 roku). Brał też udział w konkursie drużynowym skoków narciarskich na MŚ 1987[2]. W 1988 roku uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpijskich w Calgary, gdzie w zawodach indywidualnych w kombinacji norweskiej zajął 18. miejsce. Po igrzyskach olimpijskich w Calgary zdecydował się zakończyć karierę z powodów zdrowotnych (choroby płuc)[3]. W 1989 roku zdecydował się na wyjazd z Polski[4]. Przez rok pracował na budowie, a następnie przez dziewięć lat w klubie Altius Nordic Ski Club był trenerem kombinacji norweskiej. Od 1999 roku pracował w klubie jako trener skoków narciarskich. W latach 2004–2010 był trenerem reprezentacji Kanady w skokach narciarskich[5]. Stanisław Ustupski (ur. 15 listopada 1966 w Zakopanem) - polski narciarz, specjalista kombinacji norweskiej, dwukrotny olimpijczyk. Ustupski startował w kombinacji norweskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville w 1992, gdzie zajął 8. miejsce i w Igrzyskach w Lillehammer w 1994, gdzie był 21. Trzykrotnie wziął udział w mistrzostwach świata. W Oberstdorfie (1987) zajął 31. miejsce, w Lahti (1989) 22. miejsce, a w Val di Fiemme (1991) 26. miejsce. Był także dwukrotnym medalistą Uniwersjady w 1993 rozgrywanej w Zakopanem: srebrnym w kombinacji norweskiej i brązowym w drużynowym konkursie skoków narciarskich. Dwukrotnie zwyciężył w Memoriale Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny - w 1986 (jeszcze jako junior) i w 1988. 21 stycznia 1989 roku stanął na drugim stopniu podium podczas Pucharu Świata w Breitenwang, jest dotychczas jedynym Polakiem, który stanął na podium tych zawodów[1]. Poza tym jeszcze cztery razy meldował się w dziesiątce zawodów Pucharu Świata - był szósty, siódmy i dwukrotnie dziewiąty.Dwukrotnie stał także na podium w zawodach Pucharu Świata B w dwuboju zimowym. Zwyciężył w Szczyrku (1992), a w Planicy (1990) zajął trzecie miejsce. Siedem razy zdobywał mistrzostwo Polski w kombinacji norweskiej: w 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993 i 1994. Był też wicemistrzem Polski w tej konkurencji w 1987, a także w skokach narciarskich na średniej skoczni w 1994 i w sztafecie 4 x 10 km w 1987 i 1988.Po zakończeniu kariery pracował jako trener wielu klubach min.Sokole Szczyrk,Starcie Krokiew Zakopane WKS Zakopane,Wisle Zakopane.

cd.

Opublikowano: 2017-05-09 15:45:09

Patologia zabrnęła już do tego, że w tym kinie familijnym BN w Polsce formuły głównych zawodów w sezonie dostosowywane są pod próbę wyłudzenia stypendium od burmistrza z jednoczesną możliwością pobrania wynagrodzenia od organizatora za asystowanie delegatowi w czasie własnego startu tego asystenta jako zawodnika. Aspiracje tej patologii na pewno na tym się nie kończą. cdn.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl