Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Specjalna wiadomość od Apoloniusza Tajnera: Kombinatorzy mają nowego trenera [WAŻNE]

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-05-09

Jak poinformował (tylko) redakcję Skipola sam prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, nowym trenerem polskich kombinatorów norweskich zostanie pracujący od lat w Niemczech Danny Winkelmann. 

 

Tak jak zapowiadano w komunikacie opublikowanym na łamach strony PZN, celem narciarskich władz było poszukanie na miejsce Mateusza Wantuloka trenera z zagranicy. W wyborze pomógł, tradycyjnie już, uznawany od niedawna za ogromny autorytet w polskich skokach, Stefan Horngacher.

 

Urodzony w lutym 1978 roku Danny Winkelmann do 1997 roku sam startował jako kombinator norweski, by później zająć się karierą trenerską. Współpracował, jako trener indywidualny, z Magdaleną Schnurr, mistrzynią  świata juniorek w skokach narciarskich z Strbskiego Plesa (2009), która w tym samym roku na seniorskich mistrzostwach świata w Liberca zajęła 7. lokatę. Od 2011 roku Winkelmann pracuje w szkole sportowej w Schwarzwaldzie  - Skiinternat Furtwangen, w której opiekował się właśnie z kombinatorami norweskimi. Młodzież podlegająca związkowi narciarskiemu Badenii-Wirtembergii jest szkolona, oprócz kombinacji, także w skokach, biegach i biathlonie. Wcześniej zdobywał doświadczenie w klubach: SV Baiersbronn i TV Weissendorf. Kilka lat temu miał także pod opieką utalentowanego niemieckiego kombinatora, Fabiana Riessle.

 

Skąd zmiana w sztabie szkoleniowym kombinacji? Jak przekazał Apoloniusz Tajner, był zadowolony z biegowych postępów naszych dwuboistów, niemniej jednak skoki pozostawały wiele do życzenia. Remedium na słabszą formę biało-czerwonych w tym elemencie ma być właśnie trener pracujący w Niemczech, kraju, który w kombinacji prym wiedzie od kilku lat. Dodatkowo swoje wsparcie w kwestii skoków zaoferował Stefan Horngacher, nieocenionymi radami wspomoże z pewnością także Adam Małysz, który również brał udział w wyborze szkoleniowca. Dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej poinformował nas, że decyzje dotyczące reszty sztabu szkoleniowego, a także szczegóły kontraktu samego Danny’ego Winkelmanna zostaną sfinalizowane w przyszłym tygodniu.

 

Jan Szturc, który przez ostatnią zimę zmagał się z problemami zdrowotnymi, powróci do pracy w WSS Wisła.

 

Katarzyna Nowak

Komentarze - 6

Axl

Opublikowano: 2017-05-09 21:03:39

Jeśli to prawda, to znakomita wiadomość, szkoda tylko, że nie dane jest Mateuszowi zostać jego asystentem!

Kasia Nowak

Opublikowano: 2017-05-09 21:36:31

W przyszłym tygodniu będą ewentualni asystenci i szczegóły, zobaczymy. Z samym Mateuszem porozmawiamy też na pewno (trudno powiedzieć, kiedy dokładnie, ale porozmawiam)

Axl

Opublikowano: 2017-05-10 06:10:47

Ale na stronie PZNu jest napisane, że asystentem trenera kadry KN będzie Piotr Śliwka.

cress

Opublikowano: 2017-05-09 23:45:05

Dokładnie, fajnie by było, jakby Mateusz Wantulok był jego asystentem. Uważam, że Wantulok się sprawdził jako trener - zawodnicy zrobili ewidentny postęp, a już na pewno na tle wcześniejszego trenera Michalczuka bodajże. Oby to nie było tylko, że zagranicznego trenera zatrudnią i zwolnią zanim na dobre zacznie pracować, jak to z Petraskiem zrobili. Trzymam kciuki za sukcesy nowego trenera. W każdym razie, to super, że coś się dzieje

Wiechu

Opublikowano: 2017-05-10 08:40:08

Z tego co się orientuję za skoki od samego początku był odpowiedzialny Szturc? widać że kapitan zatonął razem ze statkiem (tak powinno być, niestety- chyba że mamy do czynienia z costa cocordia), natomiast reszta ocalała:) młody chłopak widać że uczciwy, wziął całą odpowiedzialnością na siebie i koniec- był trenerem głównym. Nie jest również spokrewniony żadnym z prezesów, więc ciężko będzie mu wejść w rolę asystenta- gdzie wpisany jest​ Śliwka. Myślę że jakby pracował w związku kilka lat lub miałby koło 40-ki pewnie nie musiałby bać się o pracę.

domo

Opublikowano: 2017-05-10 16:59:26

Ciekawe czy nowy trener ma wiadomość o problemach finansowych w kombinacji i czy wie że nie bedzie mógł tak jak Hongacher wszyskim dysponować ale zakładam że zgodził sie bo jest trenerem bez doswiadczenia chce cos osiągnąc w seniorach bo to przepustka do lepszej pracy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl