Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Junior Camp cross country w Norwegii, PZN monitoruje sprawę

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-05-12

Obiecaliśmy monitorować na bieżąco sprawę wyjazdu do Norwegii naszych młodych biegaczy narciarskich. Jak informuje Polski Związek Narciarski jest w kontakcie z organizatorami.

 

Justyna Mistarz, inspektor PZN, poinfomowała w rozmowie telefonicznej, że Polski Związek Narciarski jest w kontakcie z organizatorami norweskiego wydarzenia. Potwierdziła także, fakt wstępnego zgłoszenia niżej wymienionej grupy zawodników.

Szczegółowy program obozu będzie znany poczatkiem czerwca, jedno z pewnościa pozostanie bez zmian, koszt obozu ze strony polskiej to koszt dojazdu na miejsce i powrotu do Polski.

 

Lista zakwalifikowanych na wyjazd ( info z biura PZN):

chlopcy: Haratyk Mateusz, Skowron Michał, Popieluch Maciej, Michałek Mikołaj, Bachleda Łukasz, Welusz Marek, Czaja Wiktor.
dziewczyny: Kołodziej Klaudia,  Boczkowska Kamila, Kaleta Weronika.
 
 
od redakcji:
Lista liczy 10 nazwisk, siedmiu panów i trzy panie. Zgodnie z warunkami organizatora w grupie muszą znajdować się minimum 4 panie.
Czekamy jeszcze na odpowiedź Norwegów w sprawie jeszcze jednego zawodnika z  FIS-punktami poniżej 200, taki właśnie limit ustalili organizatorzy. Zawodnik Jedności Nowy Sącz Dawid Damian jest rocznikowo "za młody", jednak jak wynika z list uczestników z poprzednich lat, nie było to przeszkodą. 
Sytuację będziemy śledzić na bieżąco.
 
red
 

 

Komentarze - 13

anna medyńska

Opublikowano: 2017-05-12 09:48:53

Jeśli redakcja ma te dane, proszę również wskazać obsadę trenerska na ten wyjazd zgłoszoną przez PZN; 1 trener i 1 trenerka.

redakcja

Opublikowano: 2017-05-12 12:49:24

Nie mamy takich danych, jednak wg nas powinna to być formą nagrody za pracę. Nasze typy to: Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz) i Anna Bubula(ŁKS Wiśniowa Osieczany). Jednak chętnie napiszemy o innych propozycjach.

anka

Opublikowano: 2017-05-12 16:09:39

Jak najbardziej zaplecze trenerskie muszą stanowić trenerzy,którzy trenują zawodników uczestniczących w obozie. Bo to da najlepsze rezultaty. Prośba do redakcji o kontrolowanie tematu w PZN, bo już znając te dziwne układy zaczynam się obawiać,ze nagle ktoś otrzyma od PZN zlecenie na koordynowanie tego obozu,zajmując miejsce trenerowi z prawdziwego zdarzenia.I to raczej kobiecie;).Żadnego koordynatora do tego wyjazdu nie trzeba absolutnie.Najwyżej dogranie transportu przez kogoś z administracji PZN-u.

anka

Opublikowano: 2017-05-12 10:13:57

zachowajmy się jak trzeba i jeśli chcemy "wysłać" kogoś młodszego to powinna jechać dziewczyna, która spełnia też wymóg fis punktów - Iza Marcisz. Niech jedzie tak jak miało być 6 chłopców i 4 dziewczyny. Wiem, że wszyscy teraz chcą " nadrobić zaprzepaszczone przez PZN 2 obozy" ale trzymajmy się reguł. Bo za chwilę nikt nas nie będzie zapraszał :)

obserwator

Opublikowano: 2017-05-12 10:53:22

Wreszcie jedna wspaniała wiadomość dla tych młodych ludzi.

Andrej

Opublikowano: 2017-05-13 13:15:21

Ja bym wysłał Pania Anne Staręgę za sukcesy sportowe taty i Syna Walusia bo nepotyzm nie może tak słabo działać w PZN, w końcu to państwowe pieniądze trzeba to wykorzystać

anka

Opublikowano: 2017-05-13 13:51:55

a wg mnie właśnie p. Anna Staręga jest ostatnią osobą, która powinna jechać na ten obóz. Niestety patrząc na to jakie pomysły ma Prezydium PZN można śmiało przypuszczać, iż taki właśnie plan mają ;). Ale liczę, że w tym wypadku odrobina szacunku w stosunku do środowiska biegowego i trenerek, zostanie wykazana. Zdecydowanie z kobiet trenerek powinna jechać p. Anna Bubula.

Obserwator

Opublikowano: 2017-05-14 08:42:45

.. a p. Annie odrobiny rozsądku, umiaru i godności bo tego zdaje się brakowalo w familiadzie MP seniorów 2017..

slazak

Opublikowano: 2017-05-14 19:55:47

mam nadzieje ze pzn stanie na wysokości zadania i ubierze zawodników w jednolite stroje, i nie pojada jak ostatnie łajzy wyspranych dresach, kazdy z innej parafi

slazak

Opublikowano: 2017-05-14 19:59:20

sorry w spranych dresach

Do Ślązaka

Opublikowano: 2017-05-14 20:33:15

Myślę że jeśli w ogóle pojadą to w strojach jednakowych ale tych dla narciarzy alpejskich. Jesli chcesz wiedzieć dlaczego tak uważam to zapytaj. Odpowiem.

Slazak

Opublikowano: 2017-05-15 08:00:56

Bo pewnie PZN ma ich nadmiar ? PZN jest drugim po PZPN najbogatszym zwiazkiem sportowym w Polsce straczylo by im nawet kasy na wszystko, nie tylko na skoki

Do Ślązaka

Opublikowano: 2017-05-16 06:52:46

...bo slynne olimpijskie zestawy odziezy wreczane wylonionymm zawodnikom kilka miesiecy po EYOWF na które nie pojechali zawieraly zestawy dla zjazdowcow.:-D. Nie bylo tam w ogole strojow startowych dla biegaczy ... Wtedy co ustalono datę ich wreczania w PZN tak zeby prezes mial obowiazki w PKOL i nie musial oszukanej mlodziezy osobiscie spojrzec w oczy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl