Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kadra młodzieżowa, wyniki testów z Katowic

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-06-23

Polski Związek Narciarski przeprowadził testy sprawnościowe i wydolnościowe kadydatów do kadry juniorsko młodzieżowej na sezon 2017/2018. Badania zostały przeprowadzone na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Do testów wystypowano osiem kobiet i ośmiu meżczyzn, termin to 19-22 maja.

Ostatecznie do testów przystąpiło łącznie osiemnaście osób.

 

Po przeprowadzonych testach ostatecznie do kadry juniorsko młodzieżowej zakwalifikowano 10 osób, pełny skład znajdziecie TUTAJ.

Same wyniki, a raczej brak szczegółów dotyczących testów w Katowicach wzbudził wiele emocji i czasami nie do końca dyplomatycznych komentarzy. Dlatego też publikujemy wyniki kandydatów w poszczególnych próbach. Należy zaznaczyć, że jedna z zawodniczek (Izabela Marcisz) swój wynik VO2 max ma jeszcze z poprzednich badań, z powodu kontuzji nie brała udziału w katowickich testach.

Nie sposób nie zauważyć, że zawodniczki i zawodnicy przystępujący do testów znajdowali się w różnych okresach przygotowawczych. Grupa maturzystów z konieczności miała ograniczone zajęcia treningowe, niektórzy mieli już za sobą setki kilometrów na rowerze lub długie wybiegania w górach. Porównać poszczególne wyniki w grupach jest nie lada wyzwaniem, nie można tego zrobić w sytuacji kiedy najmłodszego testowanego zawodnika od najstarszego dzieli 4 lub 5 lat.

 

Nie sposób pominąć oczywiście obsady trenerskiej poszczególnych grup szkoleniowych kadry młodzieżowo - juniorskiej. Z planowanych czterech trenerów faktycznie zatrudnionych jest dwóch czyli Alekandra Pustołka i Mieczysław Skowron. Grupa Tatrzańska kadry młodzieżowej nadal nie ma trenera, typowany na to stanowisko Marcin Rzeszótko z zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie przyjął oferowanego stanowiska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trudno byłoby mu pogodzić pracę w szkole i w kadrze. Kto będzie trenerem na dziś nie jest jasne, podobno rozmowy gabinetowe trwają.

Trener Tadeusz Krężelok odpowiedzialny razem z Aleksandrą Pustołką za grupę Śląsko-Beskidzką jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji dotyczącej swojej pracy z kadrą.

Jak widać reforma kadry młodzieżowo - juniorskiej na razie nie działa, miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie system się dotrze, a kadra/kadry rozpoczną cykl przygotowawczy do sezonu.

 

Poniżej wyniki testów z Katowic:

 

testy

 

 

testy

 

 

 

kace

 

wyniki otrzymaliśmy od trener koordynator biegów narciarskich w PZN Anny Staręgi

 

Komentarze - 18

DYPLOMATA

Opublikowano: 2017-06-24 16:19:09

Dawid Damian z najlepszymi wynikami poza kadrą. Kpina, hej pani z siedlec kim pani jest i co pani robi.

xx

Opublikowano: 2017-06-24 18:07:13

No chyba Skowron ma lepsze:).

AD dyplomata

Opublikowano: 2017-06-25 02:57:39

trzeba by sie zaśmiać ze wszystkich wyników tak samo

xyz

Opublikowano: 2017-06-25 09:18:01

To podaj czyjeś wyniki kogoś np.z 98r.,z których się nie śmiejesz? Ludzie,trochę mniej krytyki wobec tych nastoletnich zawodników! To brak systemu daje takie A nie inne wyniki. mnie bardziej ciekawią wyniki z takich badań naszej kadry narodowej A. Bo jak wczoraj usłyszałem, ze 27letni Antolec pierwszy raz w życiu jest na bieżni nartorolkowej,to nie wiadomo czy śmiać się,czy płakać...W tym przypadku można się śmiać,ze będący w kadrze narodowej od x lat dorosły zawodnik,nigdy nie dążył do tych badań,które w oberhofie kosztują 100euro:(. Przy okazji pobytu w tunelu mógł je zrobić.I to jest rozpacz. Nie trzeba było czekać na zrzutke pieniędzy.

Zonk

Opublikowano: 2017-06-24 16:29:58

Analizując te wyniki to jest pewna podstawa do zwiększenia a nie zmniejszenia wątpliwości co do słuszności decyzji...

do xx

Opublikowano: 2017-06-24 18:57:47

Skowron? - 98 Dawid Damian - 2000!! Porównaj.

xx

Opublikowano: 2017-06-24 19:16:38

Nie wiesz jakie Damian będzie miał za 2 lata. Dlatego za przeproszeniem z d..y jest porównywanie wyników przy takiej rozbieżności wiekowej. Kadra juniorska powinna obejmować lata 99 i 98.

Heh

Opublikowano: 2017-06-24 19:14:25

Jakie to nasze polskie - wyniki badań do kadr ujrzały światło dzienne miesiąc po ogłoszeniu składu. I bądź tu człowieku mądry, skoro jedyne co można zrobić to skomentować ten wybór lub jego brak, ale to i tak nic nie zmieni bo wszystko dawno przyklepane - porażka.

xx

Opublikowano: 2017-06-24 19:30:54

Nie rozumiem Waszego podejscia-chcecie porownania wyników zawodników z 5- letnia rozbieznoscia wiekowa,zamiast oprotestowac badania i kadry z takim rozstrzalem. Te badania jako podstawa powołania do kadr od początku były chorym pomysłem.Nigdzie na świecie nie ma takiej mieszanki wiekowej w jednej kadrze czy to juniorskiej czy młodzieżowej.

...

Opublikowano: 2017-06-25 20:02:33

Do wszystkich którzy krytykują.. Chciałbym zobaczyć wasze wyniki i się z nich pośmiać :) Anonimowo to każdy potrafi.

rodzic

Opublikowano: 2017-06-25 21:15:01

Z tej rozpiski wynika ,że Iza nie przeszła testów czyli kryteria naboru były inne niż zakładano. Rozumiem ,że niektórych zdyskwalifikowały wyniki , dla innych były niezobowiązujące...

NickName

Opublikowano: 2017-06-26 10:21:47

Proszę Panią Welusz, jeśli owa zawodniczka nie mogła sie zjawić na testach to w czym problem? Nie pojawiła sie z przyczyn lenistwa tylko zdrowotnych. A poza tym proszę wskazać osobę ktorej bardziej należy sie to miejsce

redakcja

Opublikowano: 2017-06-26 22:26:22

To nie jest komentarz p. Welusz

a

Opublikowano: 2017-06-26 10:36:06

4 osoby z dziewczyn i chłopców zostały wytypowane przez KBN 03.06.2017r. Piąta osoba, czyli Iza i Kacper zostali wybrani podczas Zarządu ( min. prof. Socha z AWF Katowice) w dniu 05.06.2017r.

Obiektywny

Opublikowano: 2017-06-26 11:25:58

Przeprowadzone badania jako podstawa naboru do kadr to "przebłysk" "nowozainstalowanej" w PZN p.koordynatorki. Czego można się spodziewać po jej kompetencjach jak nie zliczania pompek i brzuszków. Jaki koordynator - takie kryteria naboru. Jakie kryteria - taka kadra. Jaka kadra - taka przyszła pozycja polskich biegów - dalej na marginesie reszty świata. Jeśli PZN powierza przyszłość polskich biegów dyplomowanemu instruktorowi fitness to tylko świadczyć może o tym, że dalej zaniedbuje dyscyplinę. PZN wciskając (trudno to nazwać inaczej) A. Staręgę na takie stanowisko kontynuuje dotychczasowe wieloletnie hamowanie rozwoju dyscypliny, które zawdzięczamy żałośnie niekompetentnej Komisji Biegów z jej przewodniczącym na czele. To fakty mówią same za siebie -nikt nikogo tu nie obraża. Śmiem twierdzić, że nawet p. Maciej osiągałby dużo więcej w PŚ gdyby nie hamowanie całej dyscypliny przez Komisję Biegów. No niestety warto zauważyć ten paradoks z rodziną w tle. Sprawy wymagają nazywania po imieniu.

am

Opublikowano: 2017-06-27 08:57:04

Cały czas nie dostrzegacie problemu,tylko skupiacie się na wynikach testów osób,póki co najlepszych w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. A nie o to chodzi w działaniach,które mogą pomóc biegom. Spójrzcie SZERZEJ.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2017-06-27 09:16:58

Otóż to, nie ma szerszego spojrzenia, sa jakieś wzajemne wojenki, pretensje, wypominania sobie potknięć itp. Naprawdę nikt nie ma pomysłu na biegi narciarskie w Polsce?

DBK

Opublikowano: 2017-06-27 10:25:40

Fakty dowodzą, że realny pomysł na rozwój BN mają obecnie w Polsce 3, może 5 osób - wszyscy spoza dotychczasowego środowiska. Wieloletnie dotychczasowe działania to wyłącznie próby przeciągania kołderki przez działaczy w swoją stronę. Efekt jest adekwatny czyli żaden. Dotychczasowi działacze udowodnili co sobą reprezentują (miernotę, krótkowzroczność, prowincjonalizm, nieudolność). Efekty ich wieloletnich niby działań są tragiczne ale tym samym adekwatne do braku odpowiednich kompetencji i predyspozycji. Są mniej lub bardziej skompromitowani i powinni sami wycofać się z dalszej próby kreowania BN w Polsce. Jeśli nie - powinni zostać odsunięci od decydowania o czymkolwiek przez PZN. Na tak zaoranej ziemi dopiero można podpowiadać związkowi kierunki reform ale jednocześnie wywierać presję na realne ich wdrażanie. Jeszcze jeden warunek: bez możliwości powrotu ludzi niesprawdzonych i skompromitowanych.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl