Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa woj. podlaskiego na nartorolkach w Sokółce

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-09-26

Zawody odbędą się 08.10.2017 na zamkniętej pętli ulicami Sokółki. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00  przy budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce ul. Piłsudskiego 8,  począwszy od Juniora/rki „ F „ do Seniora /rki.

 

 

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

Zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi PZN, Regulaminem Zawodów oraz Programem Minutowym, na zasadach biegu indywidualnego krokiem dowolnym.

Start wspólny począwszy od kategorii Junior F do Senior. Na dystansie 5 km /4 okrążenia/ startuje – Senior, Junior A,B,   w kategoriach Junior C,D, na dystansie 3,75 km / 3 okrążenia/ , w kategorii Junior E na dystansie 2,5 km / 2 okrążenia. 

W kategorii Junior F na dystansie 1,25 km /1 okrążenie/, Zawodnicy w kategorii Senior, Amator, junior A,B,C,D,E startują na nartorolkach  o wymiarach kółek nie większych niż 100 mm (czarna guma, wolne).

 

Natomiast zawodnicy  w kategorii Junior F (klasa  III i młodsi )  startują na nartorolkach o wymiarach kółek mniejszych niż 100mm/dowolnych/.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do: posiadania kasku, kijów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki lub pozostawiony sprzęt sportowy. W kategorii senior/-ka, junior/-ka ABC organizator zastrzega sobie możliwość dostarczenia nartorolek w dniu zawodów (losowanie nartorolek 30 min przed startem).

 

REGULAMIN ZAWODÓW

 

UWAGA! W zawodach zostanie przeprowadzona także klasyfikacja amatorów (dystanse takie jak w kategorii senior).

 

ORGANIZATORZY

           Podlaski Okręgowy Związek Narciarski.

        Uczniowski Klub Sportowy „Orliki” w Starej Kamionce ,

        Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Malawiczach Dolnych,

          

 WSPÓŁORGANIZATORZY

           Podlaska Federacja Sportu,

           Starostwo Powiatowe w Sokółce,

           Urząd Miejski w Sokółce.

 

red

 

Komentarze - 6

do organizatora i redakcji

Opublikowano: 2017-09-28 07:20:32

Jako zielony w tej skomplikowanej dyscyplinie sportu /narciarstwo biegowe / pytam: jaki sens mają zawody na tak OGROMNYCH DYSTANSACH!!!! ???????? ps.1. Ustalcie szanowni państwo organizatorzy godzinę obiadu niedzielnego na 16.00. 2. Dajcie sobie spokój z prowizorkami 3. Zróbcie zawody na poważnie. Wiem wybraliście opcję, której tu nie ma - Robimy po swojemu, nie ważne jak byle było a krytycy to frustraci, którzy sami nic nie robią. I wszystko jasne - to tak zwana racjonalizacja. Niemniej jednak proszę o odpowiedź.

Z dystansu

Opublikowano: 2017-09-28 10:18:58

..nie czepiałbym się imprezy amatorskiej. Nikt nikogo nie zmusza do udziału w tego typu imprezie. Oczywiście to organizator powinien się zastanowić czy poprzez odpowiednie dystanse imprezie nadać rangę bardziej poważną czy też o zasięgu lokalny nastawioną na zabawę dzieci na świeżym powietrzu. Problem raczej leży w tym, że to imprezy o NARODOWEJ randze tzw. Pucharu Polski pod patronatem POLSKIEGO Związku Narciarskiego robione są "na sztukę". A kadry NARODOWE nie występują w MISTRZOSTWACH POLSKI mimo, że to właśnie NARÓD płaci za ich ZABAWĘ W KADROWANIE. Jest na to milczące przyzwolenie ze strony POLSKIEGO Związku Narciarskiego, żeby zawodnicy i trenerzy nie byli z tego rozliczani. Koordynacja ze strony PZN w tym temacie jest żadna. W innych dyscyplinach sportu nikt do takich sytuacji nie dopuszcza bo... WYLATUJE! 1. zawodnicy kadry trenując z pieniędzy NARODU polskiego nie startują w mistrzostwach POLSKI bo akurat w dyscyplinie biegów narciarskich nikt od nich tego nie wymaga (fenomen). 2. trenerzy KADRY NARODOWEJ pobierający wynagrodzenie z pieniędzy NARODU polskiego nie wymagają od swoich zawodników startu w zawodach PP i MP (widać nie muszą...) 3. koordynator z ramienia PZN pobiera wynagrodzenie, które pośrednio opłaca NARÓD polski, a w ramach tego nie interweniuje na zaistniałe nadużycia! Dla nieuświadomionych wyjaśnienie: pieniądze przeznaczane na biegi narciarskie nie biorą się z kosmosu ani też prosto z drukarki. Za pośrednictwem PZN przekazuje je Minister Sportu, a są to pieniądze z pobranych podatków każdego pracującego POLAKA (mamy, taty, cioci, wujka, sąsiada tego fajnego i niefajnego też... itp.). Drodzy miłośnicy biegów narciarskich, fajnie u nas jest czy nie..??

HaHa

Opublikowano: 2017-09-29 09:43:41

Krótko nie wszystkim się płaci .Drogi zmartwiony komu tak dobrze to dobrze .Uwielbiam te wyliczanki !!

HeHe

Opublikowano: 2017-09-29 16:17:30

No dałeś znak światu że jesteś że żyjesz.

a co ?

Opublikowano: 2017-09-30 19:04:14

za swoje po świecie rozbijają się?

rob

Opublikowano: 2017-09-30 23:28:24

Nasi "mistrzowie" nie startują, bo widocznie nie czują się na siłach (później przegrywają z "egzotycznymi" zawodnikami ha ha.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl