Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Zarząd PZN obradował 9 listopada w Krakowie, Andrzej Wąsowicz rezygnuje

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2017-11-12

9 listopada 2017 w siedzibie Polskiego Związku Narciarskiego odbył się Zarząd PZN. O biegach narciarskich było niewiele, przynajmniej tak można sądzić z oficjalnego komunikatu w tej sprawie opublikowanego na stronie pzn.pl.

 

Informacją dnia jest rezygnacja v-ce prezesa PZN z pełnionych funkcji, cytujamy za pzn.pl:

W związku ze złożonym pisemnym oświadczeniem przez wiceprezesa Pana Andrzeja Wąsowicza o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie PZN, zgodne treścią par. 26 ust 13 Statutu PZN, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął pisemną rezygnację. Jednocześnie Zarząd PZN informuję, że z dniem złożenia rezygnacji ustaje członkostwo Pana Andrzeja Wąsowicza w Zarządzie PZN. Na podstawie złożonej rezygnacji z członkostwa Zarządu PZN przez Pana Andrzeja Wąsowicza, Zarząd PZN odwołał Pana Andrzeja Wąsowicza z funkcji Dyrektora Wykonawczego PŚ w skokach narciarskich w Wiśle, powołując na to stanowisko Sekretarza Generalnego PZN dr. Tomasza Wieczorka.

- Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której ja się nie poddałem. Siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić - powiedział Andrzej Wąsowicz dla Polskiego Radia. Przypomnijmy, że w latach 80 i początkiem 90-tych Andrzej Wąsowicz był oficerem Wojsk Ochrony Pogranicza (WOP) na Placówce w Wiśle. Po przejściu na emeryturę został prezesem klubu Start w Wiśle (później Wisła Ustronianka, obecnie WSS Wisła).

 

Czytelników z pewnością zainteresuje fakt tworzenia polskiego systemu szkolenia w sportach pod egidą PZN, tego zadania podjął się prof. Szymon Krasicki z krakowskiej AWF. Praca w podgrupach trwa, na szczegóły jeszcze trochę poczekamy.

 

Niestety ani słowa na ostanim Zarządzie PZN nie było o Pucharze Polski w biegach narciarskich (Bieg Na Igrzyska), ani o kontynuacji Lig Regionalnych. Wg naszych informacji umowa z Grupą Azoty, z której środki miały być przeznaczone na finansowanie dwóch wymienionych imprez czeka na podpisanie. Miejmy nadzieję, że stanie się to przed rozpoczęciem sezonu, a pierwsze zawody równo za miesiąc mają sie odbyć w Ptaszkowej. W poprzednich dwóch latach, kiedy organizacją Pucharu Polski i Lig Regionalnych zajmowała się firma ak-pol, na każdą edycję zawodów Ligi przeznaczano kwotę 5 tysięcy złotych. Wg potwierdzonych informacji prezes Apoloniusz Tajner obiecuje finansowanie zawodów Lig Regionalnych, jednak kwota ma być niższa.

Przypomnijmy jeszcze, że w wywiadach prasowych prezes Apoloniusz Tajner obiecuje za udział w zawodach Pucharu Polski BNI, stypendia dla trenerów i najlepszych zawodników w kategoriach B i C, oraz nagrody finansowe dla najlepszych juniorów A i seniorów. Co będzie z tymi obietnicami jeżeli Grupa Azoty wycofa się ze współpracy z PZN?

Kolejny sezon szarej rzeczywistości?

Pełny tekst sprawozdania z zebrania zarządu PZN TUTAJ

 

red

źródło:pzn.pl/własne

 

Komentarze - 4

Xx

Opublikowano: 2017-11-12 10:26:55

Ciekawe czy ustalono kiedy podsumowanie BIEGU na Igrzyska zakończonego w sezonie 2016/2017.

amator

Opublikowano: 2017-11-12 22:30:30

Z wypowiedzi PZN nic nie wynika: 1. Kto zastąpi V-ce Prezesa P. A. Wąsowicza 2. Kto po dymisji P. A. Wąsowicza zostanie Prezesem ŚBOZN 3. Wszyscy zawodnicy klubów wojskowych i milicyjnych niech od razu poddają się lustracji albo zakończą karierę.

lukk

Opublikowano: 2017-11-14 14:12:29

Czyli współpracował z SB. Gdyby było inaczej to by się poddał lustracji. Jak już władza rozprawia się z pachołkami systemu to niech też rozprawi się z pozostałościami w postaci związków sportowych.

Dolnoślązak

Opublikowano: 2017-11-17 12:14:43

Sugerowałbym nie wprowadzać polityki na forum SKIPOL, bo dojdzie do tego, że będzie się tu pisać o narciarzach i trenerach wyklętych i dyskutować o tym dlaczego kadry narodowe nie mają "P" z kotwicami na strojach startowych. Moim zdaniem nie ten portal i nie to forum.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl