Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kowalczyk, Bury i LKS Markam Wiśniowa - Osieczany zwyciężają w rankingu PZN 2017/2018!

Biegi narciarskie Polska -> Strefa PZN

2018-05-06

Znamy już rankingi PZN za sezon 2017/2018, a w nich, w mojej opinii, niejedno zaskoczenie. Czy nowe współczynniki aby na pewno są obiektywne?

 

Rankingi PZN obliczane są dla kategorii od juniora C do seniora indywidualnie oraz klubowo i mają za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników i kluby na przestrzeni całego sezonu. Kto okazał się najlepszym narciarzem i narciarką w Polsce minionej zimyzwedług zestawienia?

 

Seniorka: Justyna Kowalczyk, AZS AWF Katowice

Senior: Dominik Bury, MKS Istebna

Juniorka A: Klaudia Kołodziej, LKS Witow Ski Mszana Górna

Junior A: Mateusz Haratyk, NKS Trójwieś Beskidzka

Juniorka B: Eliza Rucka, MKS Istebna

Junior B: Damian Dawid, KS Jedność Nowy Sącz

Juniorka C: Ewa Gazur, NKS Trójwieś Beskidzka

Junior C: Robert Bugara, UKS Regle Kościelisko

 

Najlepsze kluby:

1. LKS Markam Wiśniowa - Osieczany

2. AZS AWF Katowice

3. MKS Istebna

 

RANKING 2018

 

O ile lista zwycięzców może bardzo nie dziwi, to dalsze pozycje w rankingach są często dość kontrowersyjne. Dopiero 7. miejsce w klasyfikacji seniorek zajmuje Ewelina Marcisz, która poza Justyną Kowalczyk i Sylwią Jaśkowiec była najbliżej punktów Pucharu Świata. Natomiast Maciej Staręga, który jako jedyny Polak w tym sezonie punktował w Pucharze Świata, zajął nawet 12. miejsce w sprincie w Seefeld i zdobył najwięcej złotych medali Mistrzostw Polski, został sklasyfikowany dopiero na 8. miejscu w zestawieniu seniorów. "Poszkodowana" czuć się może również Monika Skinder, Mistrzyni Polski i Czech w kategorii seniorek oraz finalistka sprintu mocno obsadzonych juniorskich zawodów FIS w Austrii zajmuje 11. miejsce w rankingu polskich seniorek i 3. w kategorii juniorek B.

 

Dlaczego rankingi wyglądają tak, a nie inaczej? Bardzo mocno promowane są starty w słabo obsadzonych zawodach FIS za granicami naszego kraju, takich jak na przykład Slavic Cup czy FIS Race w Czechach. Dla przykładu, w kategorii seniorów za zwycięstwo w zawodach Slavic Cup zawodnik otrzyma więcej punktów niż za 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata. W kategorii juniorów i juniorów młodszych wystarczyło zająć miejsce 15. w  pojedynku z Czechami w ich Mistrzostwach, aby zdobyć więcej punktów niż za 3. miejsce krajowego czempionatu.

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 12

.

Opublikowano: 2018-05-06 20:59:54

Takie właśnie przeliczniki z .. przyjęła komisja biegów w swoim spotkaniu w czerwcu 2017. Co do Moniki - akurat nie powinna czuć się poszkodowana. Prócz sprintów nigdy nie wygrała z Eliza. Czy to w zawodach w Koziej Wólce czy w Mistrzostwach Świata więc jej nazwisko trochę tak bezsensownie zostało przywołane.I sama nasuwa się odpowiedź-jedynym sprawiedliwym rankingiem są FISpunkty.

do .

Opublikowano: 2018-05-07 07:34:43

Dobra uwaga, wystarczyło przedstawić dane bez dodatkowych interpretacji, bo przecież każdy potrafi czytać i wyciągać odpowiednie wnioski, więc zbędne są gdybania i dywagacje

Wyz

Opublikowano: 2018-05-09 16:56:42

Bardzo słuszna uwaga mało tego Elizie raz udało sie wygrać z Moniką w sprincie gdzie Monika jednak odstaje od innych juniorek lecz w dystansie znowu odstaje Eliza. Żeby tylko nie zmarnować tych talentów!

???

Opublikowano: 2018-05-06 21:11:01

No ale te nieobiektywne punkty to wynik pracy KBN więc o co chodzi? Że Rawa w tym roku nie wygrała?

NEMO

Opublikowano: 2018-05-07 05:30:03

Jaka Komisja takie punkty i rankingi Zmiany u dziewczyn odbyly sie całkowicie z pominięciem KBN. Na szczęście. Najwyższy czas rozwiązać ten obciachowy twór twardoglowych doradców. Prezes ma na kogo zrzucac z siebie odpowiedzialność za rosklad dyscypliny.

NEMO

Opublikowano: 2018-05-07 10:00:02

..rozkład.

takie sobi

Opublikowano: 2018-05-07 08:26:42

Wasze zmiany nic nie zmieniają Wasze zapewnienia nic nie zapewniają Ja nie wierzę w poprawę sytuacji Chcę prawdziwych zmian, a nie manipulacji Potrzebne są zmiany! Konieczne są zmiany!

Obserwator

Opublikowano: 2018-05-07 13:58:21

Nic się nie zmieni tej dyscyplinie nic nie pomoże.Mentalności się nie zmieni.Szkoda młodych .Wielu nie dano rzadnych szans rozwoju.

Prezes

Opublikowano: 2018-05-07 21:29:08

Przestać lamentować niedouczeni i niedoinformowani, a zwłaszcza zakompleksione niedorajdy życiowe. Wam nigdy nie będzie się nic podobało, bo jesteście rozgoryczeni, że nic nie osiągnęliście w życiu. Tylko pozostał wam jęk i jad na forum.

Tak właśnie

Opublikowano: 2018-05-08 07:51:47

My cieniasy jesteśmy najmocniejsi w pisaniu tych bzdur a możemy być w tym jeszcze lepsi staramy się bardzo nikt nie może nam tego zarzucić .

wow

Opublikowano: 2018-05-08 18:48:59

Ubaw po pachy. Czyli wracają stare komusze zasady " jesli nie jesteś w stanie dorównać najlepszym to wymyśl własny ranking i chwal sie jego wynikami"...Tak samo działa system nagród ministerialnych. Olbrzymie premie finansowe dla sztabów za kompletnie bezwartościowe Uniwersjady U23 ME i podobne bzdury i zero nagród za pierwsza dziesiatke PS i rozslawianie Polski w świecie. A pozbawienie Staregi pierwszego miejsca to po prostu zniewaga tez pod adresem kibicow którzy poprzez kibicowanie fin ansuja te dyscyplinę.

Kadra pierwsze ustalenia

Opublikowano: 2018-05-09 14:15:13

pierwsze ustalenia dla kadry Polski mężczyzn w biegach narciarskich oraz uzasadnienie 1. treningi 3x dziennie w miejscu zamieszkania - koszty 2. wyżywienie w domu - koszty 3. sprawdzian na pierwszym śniegu w pobliżu miejsca zamieszkania - koszty 4. wybór do kadry odbędzie się poprzez losowanie zgłoszonych kandydatów - chętnych zawodników proszę o składanie wniosków /w lokalach wyborczych/

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl