Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FInał Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty w Jakuszycach [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2017-02-23

 Dziś na Polanie Jakuszyckiej miała miejsce ostatnia edycja Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty. Zawodnicy rywalizowali w małym „Uphillu”. Najstarsi zawodnicy rywalizowali stylem łyżwowym, a młodsze kategorie mierzyły się w stylu klasycznym.

 

 

Dzisiejszego dnia, warunki atmosferyczne były naprawdę ciężkie. Padający deszcz, mgła, i wiatr z pewnością nie ułatwiały zawodnikom rywalizacji. Frekwencja na ostatniej edycji ligi wynosiła 82 zawodników. Jest to nieznacznie mniej niż w poprzednich edycjach, jednak wpływ mogły mieć właśnie na to warunki atmosferyczne oraz panujące ferie w naszym województwie.

 

Jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy D, w tej kategorii zwyciężył Oskar Finowski z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który zwyciężył z faworyzowanym Bartłomiejem Krawczykiem o niespełna 2 sekundy. Trzecie miejsce zajął Jan Reizer ze stratą 12,2 sekundy.

W juniorkach C o raz kolejny zwyciężyła Aleksandra Ciepiela, która na dystansie 3000 metrów miała miażdżącą przewagę 25 sekund, nad drugą Klaudią Kozłowską. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Aleksandra Nakas. Wszystkie zawodniczki reprezentują klub z Karkonoszy Jelenia Góra.

Rozpoczynający wspinaczkę na „ Samolot” Juniorzy E, rywalizowali już stylem klasycznym. Zwyciężył bezkonkurencyjny w każdej edycji Ligii Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice, srebrny medal wywalczył Adrian Kochman, a na trzeciej pozycji uplasował się Jan Musielski.

W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt, również bezkonkurencyjna była Klaudia Traczyk, która dzisiejszego dnia o 26 sekund pokonała Laurę Zabrodniak, oraz o 27,2 Julie Tschirch z MKS „Karkonoszy” Jelenia Góra.

Juniorzy i Juniorki E1 rywalizowali na dystansie 1 km. Ich meta nie znajdowała się na „Samolocie” tylko na tzw. „Buczkach”. Rywalizacja najmłodszej kategorii wzbudza jak zawsze największe emocje, wśród samych startujących jak i rodziców. Najlepiej w tej kategorii wiekowej, poradzili sobie Natalia Zonenberg oraz Łukasz Wylęgała.

 

Trener MKS „Karkonosze” Jelenia Góra, pan Jacek Skowron, tato Piotra i Michała Skowrona

(Brązowego medalisty Mistrzostw Polski Seniorów), ocenia Ligę na plus: Są to zawody pozwalające uzewnętrznić umiejętności wszystkich grup, którzy trenują w klubach a później mogą wykazać swoje umiejętności na takich zawodach. Te zawody służą ukazywaniu młodych adeptów narciarstwa biegowego i sam zamysł tych zawodów oceniam na duży plus.

 

Zbigniew Stępień, całą edycję podsumował tak: Finał ligi bardzo trudny, ale udało się zrealizować wszystkie założenia, chcieliśmy zrobić takie małe „Tour de Ski”, udało się to w pewnym stopniu zrealizować ze startu wspólnego. Dzieci były zadowolone. Podsumowując wszystkie edycje. Były one udane, obyły się trzykrotnie w Sobieszowie, raz w Opawie i raz w Jakuszycach, więc zawodnicy mogli rywalizować na różnych trasach, różnymi stylami. Ligę oceniam bardzo dobrze. Gratuluję wszystkim zawodnikom oraz trenerom i klubom, biorącym udział w tym przedsięwzięciu i miejmy nadzieje ze zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłym sezonie.

 

WYNIKI JAKUSZYCE 21.02.2017

 

GALERIA FOTO

 

Pierwsze Trójki w poszczególnych kategoriach:

Juniorzy D

1.Oskar Finowski- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

2. Bartłomiej Krawczyk- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

3. Jan Reizer- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 

Juniorki C:

 1. Aleksandra Ciepiela- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Klaudia Kozłowska- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Aleksandra Nakas- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 

Juniorki D

 1. Weronika Piasecka- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Barbara Krawczyk Demczuk- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Izabela Ramus- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 

Juniorzy E

 1. Michał Szatkowski- UKS Krokus Piechowice
 2. Adrian Kochman- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Jan Musielski- UKS Olimpijczyk Sosnówka

 

Juniorki E

 1. Klaudia Traczyk- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 2. Laura Zaborniak – UKS Olimpijczyk Sosnówka
 3. Julia Tschirch- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra

 

Juniorzy E1

 1. Łukasz Wylęgała- UKS Krokus Piechowice
 2. Jakub Jedziniak- UKS krokus Piechowice
 3. Tomasz Skalski- UKS Sokołowsko

 

Juniorki E1

 1. Natalia Zonenberg- UKS Klub Sportów Górskich Boguszów- Gorce
 2. Zofia Glądała- MKS „Karkonosze” Sporty Zimowe Jelenia Góra
 3. Anna Gorczyńska- UKS Sokołowsko

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl