Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

UWAGA ZMIANA! Mistrzostwa Polski Seniorów 2014 w Zakopanem

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2014-12-10

Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Polski Seniorów za rok 2014 odbędą się (jeżeli oczywiście aura pozwoli) w dniach 28-30 grudnia na trasach COS w Zakopanem! Taką informację przekazał nam przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga.

 

 

Przygotowaniem tras Pod Skocznią ma zająć się Tatrzański Związek Narciarski, dlatego jeżeli będą panowały sprzyjające warunki pogodowe, czyli opady naturalnego sniegu lub temperatury pozwalające na sztuczne naśnieżanie zawody odbędą się na 100%.

 

 

Tutaj informacja odwołująca zawody w Wiśle:

Jak poinformował nas członek zarządu PZN Mirosław Gazurek, przeniesione z marca 2014 na grudzień Mistrzostwa Polski Seniorów zostały ODWOŁANE.

Mirosław Gazurek członek zarządu PZN z ramienia Śląsko Beskidzkiego Związku Narcisrakiego (Śl-BZN) w rozmowie z portalem potwierdził informację o odwołaniu imprezy na trasach Kubalonki, która zgodnie z kalendarzem była planowana na dni 16-20 grudnia tego roku. Pokrywa śnieżna na trasach Kubalonki jest niewystarczająca.

Czyli MPS na Kubalonce nie odbędą się na pewno!

 

Jednak może się okazać, że to nie koniec sprawy z "zaległymi" MPS-ami. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie są czynione starania o przeniesieniu imprezy na trasy COS w Zakopanem. Na dzień dzisiejszy jest tam trasa na pętli nartorolkowej przygotowana i ubita przez uczniów zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jednak jak dowiedzieliśmy się na miejscu kilkucentymetrowa warstwa śniegu do rozegrania zawodów jest niewystarczająca.

Sztuczne śnieżenie nie wchodzi w grę, priorytetem są skocznie narciarskie.

Postaramy się informować na bieżąco o rozwoju wydarzeń.

 

/KaCe/

Komentarze - 2

sympatyk2

Opublikowano: 2014-12-11 17:47:01

Już miałem PISAĆ Brawo Zakopane , a oni zamiast sypać trasy biegowe sypią skocznie, ale czytam gdzie indziej kończy się homologacja na skocznie ,więc w 2016 r. będziemy sypać trasy biegowe.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-12-11 18:23:37

Homologacje można przedłużyć, co do tras biegowych to przecież trzeba zachować gradacje ważności, najpierw skocznia dla kilkudziesięciu skoczków, potem trasa dla kilkuset zawodników i rzeszy amatorów.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl