Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na Igrzyska: w weekend zawody na Jamrozowej Polanie [KOMUNIKAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-28

W sobotę i niedzielę Puchar Grupy Azoty - Bieg na Igrzyska zawita do Dusznik Zdroju na Jamorozową Polanę. W sobotę w planach sprinty klasykiem, a w niedzielę mass start łyżwą. Na dziś rywalizacja odbywać się będzie na pętli o długości 1,3 km, ale pętla może się wydłużyć. Wszystko zależy od prognozowanych opadów śniegu.

 

1. Biuro Zawodów: Jamrozowa Polana; e-mail: biegi@ak-pol.pl 

Odprawa techniczna: 30 stycznia (piątek), godz. 19:00, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Duszniki Zdrój ul. Zdrojowa 8 (I piętro).

Zgłoszenia: do piątku, 30 stycznia, do godz.16:00 w formie elektronicznej w formularzu umieszczonym na stronie www.biegnaigrzyska.info/formularz.php oraz na oficjalnych formularzach PZN na adres biegi@ak-pol.pl 

Weryfikacja zgłoszonych zawodników będzie odbywać się w godzinach od 17:00 do 19:00 przez delegata technicznego.

 

2. Uczestnictwo – prawo startu mają zawodnicy posiadający licencje PZN (senior, junior A, B, C) oraz nie posiadający licencji PZN (junior D, E) po przedstawieniu oświadczenia opiekuna o wzięciu na siebie odpowiedzialności za start zawodnika.

 

3. Ekipy poszczególnych klubów narciarskich przyjeżdżają na zawody na własny koszt (wyżywienie i noclegi).

 

4. Program zawodów:
31.01.2015 (sobota) godzina 11:00 – sprint stylem klasycznym; dla kategorii D i E - bieg na 1,3 km stylem klasycznym.
1.02.2015 (niedziela) godzina 9:00 – mass start F. Dystanse: senior, junior A - 13 km; seniorka, juniorka A, junior B - 9,1 km; juniorka B - 6,5 km; junior C, juniorka C - 5,2 km; junior oraz juniorka D i E - 2,6 km.

Uwaga! Godziny rozgrywania biegów mogą ulec zmianie – wszystko zostanie ustalone na odprawie technicznej w dniu 30.01.2015.

 

Podczas odprawy technicznej zmienić się mogą także dystanse. - Czekamy na prognozowane opady śniegu. Jeżeli do piątku na Jamrozowej Polanie dopada odpowiednia ilość śniegu, a jest to bardzo prawdopodobne, pętlę wydłużymy do 2,5 km, tak, jak to miało miejsce w Jakuszycach - mówi nam Tomasz Furtak, przedstawiciel organizatora cyklu.

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl