Pobiegali na rakietach śnieżnych

Inne sporty -> Skoki

2013-02-19

Informowaliśmy już o wynikach biegowych z Bystrzycy Kłodzkiej, a dokładniej rzecz biorąc ze Spalonej, a teraz czas nadszedł na rezultaty zawodów z nieco innej beczki! Braliście udział w zmaganiach biegowych na śnieżnych rakietach? Zapraszamy do lektury!

10 lutego 2013 r. w Spalonej gm. Bystrzyca Kłodzka odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegach na Rakietach Śnieżnych „Rakietna 2013". Zawody ukończyło 36 mężczyzn oraz 26 kobiet. Trasa była dość wymagająca i 4 osobom nie udało się dobiec do mety

Mężczyźni rywalizowali na trasie 7,5 km. Trasa liczyła 3 pętle x 2,5 km. Trzy miejsca na podium zajęli bracia Bogdanowie reprezentujący ULKS Bystrzyca Kłodzka. Mistrzem polski został Roman Bogdał – czas: 41 minut, 46 sek, drugie miejsce zajął Paweł Bogdan – czas: 44 min, 58 sek, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Bogdan z czasem 51 min. 34 sek.

Natomiast kobiety miały do pokonania 5 km, dwie pętle po 2,5 km każda. Rywalizację wśród kobiet zdominowały Wrocławianki. Mistrzynią Polski została Anna Dziedzic, której pokonanie trasy zajęło 42 min. 04 sek. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Dominika Leszczyńska – czas 42 min. 37 sek oraz Monika Danielewska – czas: 44 min. 37 sek.

Zawody odbyły się w słonecznej pogodzie oraz przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności. Zawodnicy na mecie byli zgodni, iż bieganie na rakietach śnieżnych jest o wiele bardziej meczące niż bieganie na nartach biegowych. Biegi na rakietach śnieżnych stają się coraz bardziej popularną formą aktywności ruchowej w okresie zimowym, stąd nadzieja, że w przyszłym roku zainteresowanie zawodami będzie jeszcze większe.