Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży w biegach narciarskich - Białka Tatrzańska - dzień II styl dowolny [WYNIKI+ FOTO]

2015-03-07

Drugiego dnia rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży w biegach narciarskich rywalizowano stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii chłopców urodzonych w roku 1999, którzy rywalizowali na dystansie 5km wygrał, podobnie jak wczoraj, Marek Welusz z SMS Szczyrk. Jego czas to 9 minut i 5 sekund. Miejsce drugie wywalczył Wiktor Czaja GMS Zakopane, tracąc 2,3s, a na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Dragon G. JPII w Istebnej (+6,1s).

Miejsce 4. zajął Oskar Wysocki G. nr 5 Jelenia Góra, 5. był Dariusz Staszel G. Kościelisko, a 6. Dominik Juroszek G. JPII w Istebnej.

Wśród dziewcząt urodzonych 1999 triumfowała Iwona Piekarz G. Wiśniowa (czas 10:35,3), wygrywając o 6s z Justyną Wandzel. Kolejne miejsca zajmowały jej koleżanki z PZP SMS Szczyrk 3. Weronika Mikociak (+25,4s), 4. Klaudia Pytel (+25,5s), 5. Kamila Adamczyk, a na miejscu 6. sklasyfikowana została Weronika Kaleta G. Kasina Wielka.

Wśród chłopców urodzonych w roku 2000, najszybszy okazał się Dawid Damian (foto) G. Piątkowa (czas 8:50,0), uzyskując tym samym najlepszy czas dnia na dystansie 5km. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Plinta G. PZP SMS Szczyrk (+33,5s), a miejsce trzecie zajął Mateusz Posiadała PG nr 6 Siedlce (+40,6s).

Miejsce 4. wywalczył Michał Boreczek G. nr 5 Jelenia Góra, 5. był Jan Żółkiewski G. 2 Tomaszów Lubelski, a 6. Alan Ciborowski G. nr 2 Jasło.

Wśród dziewcząt z rocznika 2000 zwyciężyła, z czasem lepszym niż starsze koleżanki, Eliza Rucka G. JPII w Istebnej (9:58,1). Miejsce drugie zajęła, najlepsza wczoraj, Izabela Marcisz G. Korczyna (+14,1s), a trzecia Natalia Sewastynowicz G. JPII w Istebnej.

Na 4. pozycji kolejna zawodniczka z Istebnej Magdalena Kobielusz, 5. miejsce dla Patrycji Karciarz G. 1 Biały Dunajec, a 6. była Kamila Gruszka również z gimnazjum w Istebnej.

CZĘŚĆ PIERWSZA GALERII FOTO

Zawodnicy urodzeni w roku 2001 (klasa I gimnazjum), rywalizowali na krótszej 3-kilometrowej trasie.

Wśród chłopców ponownie najlepszy okazał się Dawid Ciećko G. 1 Tomaszów Lubelski (czas 8:23,2), miejsce drugie zajął Karol Kubańda PZP SMS Szczyrk (+5,9s), a na trzeciej pozycji uplasował się Emil Pleskacz G. 1 Tomaszów Lubelski.

Kolejne miejsca to dwaj zawodnicy z Istebnej Grzegorz Zawada i Antoni Juroszek, a czołową szóstkę zamkną Karol Smajdor G. nr 5 Nowy Sącz.

Wśród dziewcząt, ponownie jak wczoraj, choć już z nie tak miażdżącą przewagą, wygrała Monika Skinder G. 2 Tomaszów Lubelski (czas 8:46,2). Miejsce drugie zajęła Żaneta Skurzok G. JPII w Istebnej (+39,9s), a na miejscu trzecim uplasowała się Alina Nawara G. Kościelisko (+1:00,8).

Miejsce 4. zajęła Natalia Pliżga G. 1 Tomaszów Lubelski, 5. była Ewelina Kołtko G. Uście Gorlickie, a 6. Natalia Szymoniak G. Wiśniowa.