Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk na liście startowej Moonlight Classic

Biegi masowe -> Artykuły

2020-02-06

Już w najbliższy piątkowy wieczór w Południowym Tyrolu odbędzie się Moonlight Classic, bieg długodystansowy odbywający się na wysokości 2000 metrów, składający się z dwóch dystansów - 30 km oraz 15 km. Na liście startowej znalazło się nazwisko najsłynniejszej polskiej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk.

 

Dla dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej będzie to drugi start w zawodach długodystansowych w tym sezonie. 14 grudnia wystartowała w zaliczanym do cyklu Visma Ski Classics biegu La Venosta, w którym na dystansie 34 km stylem klasycznym ukończyła zawody na 12. miejscu ze stratą niespełna 10 minut do zwyciężczyni.

 

We biegu wystartują także m. in. Włosi Giorgio di Centa i Cristian Zorzi, Norwegowie Anders Nygaard i Thomas Alsgaard, brązowa medalistka olimpijska w sztafecie Włoszka Antonella Confortola oraz Rosjanin Evgeniy Dementiev, który triumfował w zawodach rok temu.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nordicmag.info

Komentarze - 3

KI

Opublikowano: 2020-02-06 19:57:27

Biega tam, gdzie jeszcze może coś wygrać. BTW, La Venosta była krótsza.

Jarek Bałabuch

Opublikowano: 2020-02-06 20:12:42

Racja, dzięki za czujność :)

Biegacz

Opublikowano: 2020-02-06 20:41:14

Bo akurat ktoś tak wybitny jak Justyna myśli teraz tylko o wygrywaniu...żenujący komentarz, dobrze chociaż, że Justyna się takimi nie przejmuje w przeciwieństwie do mnie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl