MPMł 2015: Marek Welusz ponownie najlepszy, wśród dziewcząt wygrywa Iza Marcisz [OFICJALNE WYNIKI]

2015-02-21

Podobnie jak wczoraj w stylu klasycznym, tak i dziś łyżwą najlepszym zawodnikiem, rozgrywanych w Ustianowej k. Ustrzyk Dolnych Mistrzostw Polski Młodzików, okazał się Marek Welusz reprezentujący SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk. Wśród dziewcząt triumfowała Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Na miejscu drugim uplasował się Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka. Trzeba jednak dodać, że różnice w czołówce były minimalne, na 3-kilometrowej trasie brązowy medalista stracił do zwycięzcy niespełna 3 sekundy.

Tuż za podium znalazł się Wiktor Czaja UKS Czorsztyn-Ski Kluszkowce/SMS Zakopane, miejsce piąte wywalczył Oskar Wysocki MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a na szóstej pozycji uplasował się Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

W biegu dziewcząt również na dystansie 3km zwyciężyła Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne o 2,5s wyprzedzając Natalię Sewastynowicz MKS Istebna. Miejsce trzecie, ze stratą 7,7s, zajęła Eliza Rucka, również MKS Istebna

Na miejscu czwartym uplasowała się Magdalena Piczura UKS Krokus Ciche/SMS Zakopane, piąta była Paulina Pawliczek UKS przy ZSMS Zakopane/SMS Zakopane, a miejsce szóste zajęła Magdalena Kobielusz MKS Istebna.