Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

IO w Soczi: Dario Cologna zdobywa olimpijskie złoto na 15km klasykiem, rewelacyjny Niskanen!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-14

Za nami bieg indywidualny mężczyzn na 15 kilometrów techniką klasyczną rozegrany w ramach Igrzysk Olimpijskich w Soczi na trasach Krasnej Polany. Złoty medal olimpijski wywalczył Dario Cologna, srebrny Johan Olsson, a brąz Daniel Richardsson.

 

Fenomenalny bieg indywidualny mężczyzn na 15km techniką klasyczną za nami! Złoto wywalczył Dario Cologna, który dogonił na ostatniej, czerwonej, pętli startującego 30 sekund przed nim Johana Olssona, po czym w symbolicznym finiszu na ostatniej prostej, gdzie już dawno miał zapewniony złoty medal, dodatkowo przypieczętował swoje zwycięstwo. Olsson +28,5 sięgnął po srebro, a brąz wywalczył, dosłownie na ostatnich metrach Daniel Richardsson +38,8, który o 0,2 sekundy pokonał 8. przed tygodniem w Toblach w tej konkurencji, złotego w tej konkurencji w U23 z Fiemme, debiutanta w teamie Magnara Dalena, wyśmienitego Iivo Niskanena +39,0. Iivo przez długi czas prowadził praktycznie na wszystkich punktach pomiaru czasu, a następnie utrzymywał się bardzo długo na podium i w zasadzie zagrozić mogli mu tylko Cologna i Olsson, ale na ostatnich niespełna 3 kilometrach straty zaczął nadrabiać Daniel Richardsson i w efekcie zajął 3. miejsce.

 

W czołowej dziesiątce również znaleźli się: 5. Lukas Bauer +58,9. 6. Chris Andre Jespersen +1:00,9. 7. Alexander Bessmertnykh +1:08,0. 8. Axel Teichmann +1:12,7. 9. Alexey Poltoranin, który podobnie jak w Toblach, po prostu nie był sobą +1:13,5. 10. Marcus Hellner +1:17,2. Dopiero 13. miejsce zajął Martin Johnsrud Sundby +1:37,7.

 

Jeśli chodzi o naszych reprezentantów, to dobry występ "zaliczył" Maciej Kreczmer który zakończył bieg na 29. pozycji +2:29,0. Sebastian Gazurek zajął 55. miejsce +4:37,0. Paweł Klisz ze swoim czasem uplasował się na 64. pozycji +5:21,9., a Maciej Staręga na 66. miejscu +5:37,4.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl