Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017 (3) Bieg łączony na 10 kilometrów pada łupem Stiny Nilsson [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-03

Po ostatnim biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego przyszedł czas na bieg łączony na 10 kilometrów w Oberstdorfie, w którym o włos zwyciężyła Szwedka Stina Nilsson. O ogromnym pechu może za to mówić Ingvild Flugstad Oestberg.

 

Dla Stiny Nilsson dzisiejszy triumf jest trzecim w tym sezonie i drugim w tegorocznym Tour de Ski po tym, który odniosła na inaugurację w sprincie stylem dowolnym w szwajcarskim Val Mustair. Tym razem o zwycięstwo było jednak znacznie trudniej, bowiem na Szwedkę naciskała rywalka zza Oceanu, Jessie Diggins, która ostatecznie straciła jedynie 0,17 sekundy. Podium uzupełniła Heidi Weng, tracąc 1,28 sekundy do najlepszej zawodniczki.

 

Smakiem czołowej trojki musiała się za to obejść specjalistka od sprintów Maiken Caspersen Falla, która w zeszłym roku w swoim jedynym starcie w Tour de Ski odniosła zwycięstwo, wygrywając pierwszy bieg – sprint stylem dowolnym w Lenzerheide. W tym roku nie udało się jej poprawić tego rezultatu – w Val Mustair zajęła drugą lokatę.

 

O ogromnym pechu może mówić Ingvild Flugstad Oestberg, której marzenia o wysokiej lokacie pogrzebało złamanie kijka pod koniec trasy.

 

WYNIKI

 

Pech i błąd Oestberg kosztowały ją nie tylko dobre miejsce i sporo punktów, ale i prowadzenie w całym Tour de Ski, które zamiast Norweżki objęła dzisiejsza zwyciężczyni i liderka po pierwszych zmaganiach, Stina Nilsson. Druga lokata należy do Heidi Weng (ze stratą 4 sekund), a Oestbrg spadła na najniższy stopień wirtualnego podium. By myśleć o walce o pierwsze miejsce, musi odrobić 12,4 sekundy do Szwedki.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA TdS WOMAN

 

Kolejny etap TdS już jutro także w Oberstdorfie. Tym razem Panie zmierzą się w biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną.

 

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl