Edyta Olcoń i Piotr Michałek Mistrzami Polski Amatorów w sprintach.

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2012-02-04

Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej i Piotr Michałek z Jaworzynki zostali pierwszymi Mistrzami Polski Amatorów w sprintach. Zawody odbyły się w sobotę 4 lutego na trasach wokół Polany Jakuszyckiej.

Wśród kobiet Edyta Olcoń nie miała sobie równych zarówno w kwalifikacjach jak i w finale (rozegrano od razu finał ponieważ zgłosiło się tylko 5 zawodniczek). Drugie miejsce w kategorii OPEN i pierwsze w grupie K1 zajęła Katarzyna Świeca. Trzecia w OPEN i pierwsza w grupie K4 była Halina Olejniczak. 4 miejsce zajęła najlepsza w gupie K3 Beata Niewińska, natomiast na 5 miejscu uplasowała się triumfatorka w kategorii K5 Krystyna Figura.

MPA-2012-lista-wynikow-sprinty-kwalif-kobiet.pdf
MPA-2012-lista-wynikow-sprinty-Kobiet-finaly.pdf
MPA-2012-lista-wynikow-sprinty-Kobiet-wg-grup.pdf

Wśród mężczyzn za Piotrem Michałkiem uplasował się Jan Łacek, obydwaj zajęli również odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w grupie M3. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kimbort, najlepszy w kategorii M2, 4 był Robert Gleń, zwycięzca kwalifikacji, drugi w grupie M2. Na miejscu 5 uplasował się Norbert Kuczera, kótry okazał się równocześnie triumfatorem w grupie M1. Miejsce 6 dla Bartosza Podkańskiego - trzeciego w grupie M2.
Kategorię M4 wygrał Edward Mucha - 10 w kategori OPEN. Najlepszy w kategorii M5 okazał się Janusz Grandys (17 miejsce w OPEN), a w grupie M6 triumfował Stanisław Nahajowski, sklasyfikowany na 20 miejscu w kategorii OPEN.